Linnavalitsus sai Leaderilt toetust (1)

Kui aastaid tagasi Saaremaa valdade baasil loodud Saarte koostöökogu moodustama hakati, räägiti palju sellest, et Leader-programmi tegevuspiirkonnaga mitteliitunud omavalitsused programmist toetust ei saa.

Nüüd on aga ainukese Saaremaa omavalitsusena Saarte koostöökogusse mittekuuluv Kuressaare linnavalitsus saanud Leaderi meetmest Saaremaa merepäevade korraldamiseks 5167 eurot.

Leaderi meetme raames antava kohaliku tegevusgrupi toetuse ja projektitoetuse saamise nõuete kord ütleb, et projektitoetust võib taotleda kohaliku tegevusgrupi tegevuspiirkonnas tegutsev ettevõtja, sihtasutus, mittetulundusühing, sealhulgas kohalik tegevusgrupp, seltsing ja kohalik omavalitsusüksus, kelle projektitaotlus on kinnitatud kohaliku tegevusgrupi otsusega.

Saarte koostöökogu tegevjuhi Koit Kelderi sõnul astusid paljud tänased koostöökogu liikmed organisatsiooni, kuna arvasid, et toetust saavad taotleda ainult koostöökogu liikmed. Saarte koostöökogu liikmetel ei ole toetuse taotlemisel mitte mingisugust eelist ja taotleja juriidiline aadress ei mängi mingit rolli. Tähtis on see, et investeering peab olema tehtud Saare maakonna puhul väljaspool Kuressaare linna ja tegevus peab olema vastavuses tegevuspiirkonna koostöökogu strateegiaga, selgitas Kelder.

Kelder ütles, et Kuressaare linnavalitsusele eraldatud toetuse näol on laias laastus tegemist Saaremaa merepäevade turunduskuludega, kusjuures Leader-projekt katab merepäevade seda osa, mis toimus väljaspool Kuressaare linna. Teise analoogse näitena tõi Koit Kelder sel aastal Saaremaa teemale pühendatud mardilaada, kus koostöökogu partner on Kuressaare linnas registreeritud sihtasutus Saaremaa Turism. “Piirkonna tutvustamine on see igal juhul,” leidis Kelder.

PRIA Leader-toetuste büroo juhataja Marek Treufeldt ütles, et toetuste hindamisel ja menetlemisel ei oma tähtsust taotleja juriidiline aadress, vaid tegevuste sisu ja toimumiskoht. Praeguse juhtumi puhul on kulud jaotatud proportsionaalselt ja toetust ei ole küsitud Kuressaare linnas toimuvate ürituste korraldamiseks. Saaremaa merepäevade üritusi korraldati erinevates kohtades üle Saaremaa. “Üritus ja teemaalgatus haakub igati kohaliku tegevusgrupi strateegia eesmärkidega, piirkonnas toimuvad üritused on kogukondadele väga tähtsad ja ühendavad,” kinnitas Marek Treufeldt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)