Politsei jälitas öisel maanteel põgenikku (27)

Öises Orissaares sai laupäeval alguse filmilik tagaajamine, Volkswagenit juhtinud mees kihutas Tornimäeni ja kadus siis politsei silmist, kuid tänaseks on politseil siiski teada, kellega tegemist oli, ja kihutaja peab väärteo eest karistust kandma.

Tagaajamine sai alguse laupäeva öösel Orissaare alevikus asuva ööklubi juurest. Politsei tegi seal rutiinset järelevalvet ja otsustas selle käigus peatada ka läheneva Volkswageni. Kuigi patrullile lähenev auto ei äratanud tähelepanu ei eeskirjade rikkumise ega ka kiirustamisega, otsustas juht peatumismärguannet eirata ja lisas selle asemel hoopis kiirust. Saarte Häälele teadaolevalt jälitas politsei autot kuni Tornimäeni, kusjuures paaril korral sõitis tagaaetav politseiautole ette, põhjustades ohuolukordi.

“Selline kihutamine on küll seadusevastane, kuid veelgi enam seab selline juht ohtu enese ja teistegi kaasliiklejate elu,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter Saarte Häälele, lisades, et sellise mõtlematu teo tagajärjed võivad olla väga tõsised, aga sellele ei mõelda enne, kui õnnetus käes.

“Rikkuja on politseile teada,” kinnitas politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et politsei on alustanud väärteomenetlust liiklusseaduse paragrahvi “sõiduki peatamise märguande eiramine” alusel. Selle eest karistatakse rikkujat rahatrahviga kuni 200 trahviühikut (800 eurot), arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 24 kuuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)