Omavalitsused, maavalitsused ja MTÜ-d saavad tervise edendamiseks toetust taotleda

3. oktoobrini on avatud taotlusvoor ESF meetmes “Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine”. Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigieelarve toetusraha on võimalik välja jagada kuni 1 109 791 eurot.

Toetuse eesmärk on töötuse ja mitteaktiivsuse ennetamine, et vähendada tervislikel põhjustel tööturult väljalangemist. Vooru raames toetatakse terviseteadlikkust tõstvaid ja tervislikke eluviise soodustavaid tegevusi ning töökohal tervise tegevuskavade koostamist. Samuti saab raha taotleda tööealistele sõltuvushäiretega inimestele ja nende lähedastele toetavate teenuste vajaduste hindamise ja arendamise jaoks ning HIV-positiivsete tööturule naasmise või seal püsimise toetuseks.

Taotlusvoorust võivad toetust taotleda kohalikud omavalitsused, maavalitsused ja mittetulundusühingud, mille partneriks projektis on kohalik omavalitsus või maavalitsus.

Toetuse taotlemise eelduseks on terviseprofiili olemasolu, plaanitavad tegevused peavad lähtuma kohaliku omavalitsuse või maavalitsuse koostatavast terviseprofiilist ja tervise arengu- või tegevuskavast ning pakkuma lahendusi seal kaardistatud terviseprobleemidele. Toetust on võimalik taotleda ühe projekti kohta 3200 kuni 19 200 eurot.

SA Innove struktuuritoetuste üksuse tööelu talituse juhataja Ülle Luide sõnul jagub toetusraha kindlasti kõigile maakondadele, sest vooru eelarve on jaotatud maakondade lõikes, lähtudes tööealise elanikkonna osakaalust ja terviseseisundist. “Toetussummad maakonna kohta jäävad 60 000 ja 163 000 euro vahele,” ütles Luide. Taotluste Innovele esitamise tähtaeg on 3. oktoober kuni kl 17. Taotlusdokumentatsiooni ja täiendavat teavet meetme kohta leiab SA Innove koduleheküljelt www.innove.ee/struktuuritoetused/taotlusvoor .

Allikas: www.innove.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)