Kuressaare Gümnaasium muudab algklassilaste söögiaegu

Eile andis Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis välja käskkirja, millega muudab 3. oktoobrist õpilaste toitlustamisaegu kooli sööklas, ning lapsed, kes siiani pidid lõunat sööma hommikul kell 9.45, saavad seda tulevast kuust tund aega hiljem.

Säärase muudatuse tingis lapsevanemate esildis, mille nad esitasid koolijuhile pärast 15. septembril toimunud lapsevanemate koosolekut, kus ilmnes, et praegune koolilõuna aeg lastele ei sobi.

3. oktoobrist saavad Kuressaare gümnaasiumi algklasside õpilased süüa ajavahemikus kell 10.30 kuni 11.30. Kell 10.45 algab 2., 3. ja 4. klassi söögivahetund, esimesed klassid on sööklasse oodatud kell 11.15. Ülejäänud ajal (8.30–10.30 ja 11.30–16) on söökla avatud kõigile kooli õpilastele ja töötajatele.

Nädala algul allkirjastas Toomas Takkis teisegi käskkirja, et muuta toitlustamine koolisööklas sujuvamaks. Selles käskkirjas nõuab direktor, et koostöös klassijuhatajatega tuleb välja pakkuda kindlad söögiajad õpilastele, kes väidavad, et nad ei jõua koolipäeva jooksul kooli sööklas süüa. “Õpilaste keeldumine kindlast söögiajast fikseerida kirjalikult. Vastutab klassijuhataja. Tunniplaani muutudes muuta vajadusel ka kindlaid söögiaegu,” on direktori käskkirjas öeldud.

Teise punktina käsib koolijuht korraldada toidu kaasavõtmise võimaluse nn tasuta koolitoidu maksumuse ulatuses õpilastele, kes esindavad koolipäevadel kooli võistlustel, konkurssidel vms. “Selle käskkirja puhul oli tegemist rutiinse meeldetuletusega, kuna meil on uusi klassijuhatajaid, sest sellist võimalust kasutame me tegelikult aastast 2006,” täpsustas Toomas Takkis Saarte Häälele.

Saarte Hääl kirjutas laupäeval ja eile sellest, et KG 3.a klassi lapsevanematele tuli eelmisel nädalal halva üllatusena tõsiasi, et algklasside õpilased saavad koolilõunat juba hommikul 9.45, pärast teist tundi. Olukorra muutmiseks korjasid lapsevanemad kümneid allkirju esildisele, mis eile kooli juhtkonnale üle anti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)