Algas kampaania “Lihtne 5 tervislikult toituda!”

Saare maavalitsus toetab üle-eestilist puu- ja köögiviljaalast teavitust “Lihtne 5 tervislikult toituda!” projektiga “Kõik selleks, et säästmine köögis ei käiks tervise arvelt”, mille eesmärk on mõjutada inimesi sööma viis portsjonit (ehk peotäit) puu- ja köögivilju päevas ja selgitada, kui suur on üks portsjon, ning anda praktilisi nõuandeid, nippe ja julgustust selleks, et puu- ja köögiviljade tarbimist lihtsustada.

Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialisti, projektijuhi Imbi Jäe sõnul on kampaania eesmärk suurendada sihtrühma teadlikkust õigest portsjonite arvust 32 protsendilt 40 protsendini ja teadlikult oma puu- ja köögiviljade tarbimist jälgivate inimeste hulka 41 protsendilt 46 protsendini.

Kampaania sõnum on “Lihtne 5 tervislikult toituda! Söö iga päev vähemalt viis portsjonit puu- ja köögivilju.” Kampaania sihtrühm on naised vanuses 18–49, kes hoolitsevad pere toidulaua eest.

Projekti raames korraldatakse 8. oktoobril kl 13 Torgu puhkemajas teabepäev “Odav, tervislik ja maitsev toit”. Kavandatav teabepäev on mõeldud Torgu valla ja naabervaldade tööealistele naistele, et pöörata nende tähelepanu puu- ja köögiviljadest toitude tarbimisele, jagada retsepte ja saada õpetust, kuidas toite valmistada.

Ürtide kasvataja Mari Kübarsepp räägib erinevate ürtide kasutamisest: kuidas muuta toit ürtidega mitmekülgsemaks, kuidas mõjutada nendega enesetunnet, meeleolu. Maitstakse ka toite, mille tegemiseks on kasutatud erinevaid ürte. Samuti pakutakse taimeteed.

Kl 15 algab vestlusring “Kuidas muuta meeste toitumisharjumisi läbi naiste tervislikumate valikute köögis”. Maitstakse Triin Kivimaa valmistatud lihatoite, kus on vähendatud liha osakaalu toidus, asendades liha erinevate köögiviljadega. Igal osalejal palutakse kaasa võtta oma lemmikköögiviljahoidise retsept ja võimalusel ka purk omavalmistatud hoidist.

Sama projekti raames on Saare maakonna kolmes piirkonnas tulekul tervislikule toitumisel pühendatud külapäevad “Vähem töödeldud toit – odavam ja tervislikum” ning ümarlaud puu- ja köögiviljade söömise tähtsusest, milles osalevad kohalikud toitlustusettevõtjad ja eksperdid Kuressaare ametikoolist.

Ürituste toimumise täpsed kuupäevad ja info leiate edaspidi Saarte Hääle “Kuhu minna” rubriigist. Kampaania algas 19. septembril ja kestab 4 nädalat. Ettevõtmisi ja üritusi rahastatakse südame-veresoonkonna haiguste ennetamise programmist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)