Valve käis tursapüügilaevu kontrollimas

Keskkonnainspektsioon ning politsei- ja piirivalveamet osalesid oma ühise patrull-laevaga Valve ühisinspekteerimisel, mille eesmärk oli kontrollida tursapüüki Läänemerel. Kontrolli tulemused näitasid, et traalpüügiga suuri probleeme ei ole.

“Meie alus pidi 10 päeva jooksul inspekteerima Poola, Leedu ja Läti vetes püüdvaid kalalaevu, kuid Läänemerel möllanud Katia tegi plaanidesse oma korrektiivid ning kontrollimise aeg jäi kavandatust lühemaks,” ütles keskkonnainspektsiooni Jõgevamaa büroo inspektor Jarko Jaadla.

Ühelgi merel inspekteeritud 15 traalerist kontrollimeeskond rikkumisi ei tuvastanud. Sadamas kontrolliti ka üht kilu- ja räimetraalerit, kuid sellelgi laeval olid püüginõuded korrektselt täidetud.

Halbade ilmastikuolude tõttu jäi Valvel ära inspekteerimine Leedu ja Läti vetes, kuid torm mõjutas ka teiste kontrollijate tegevust. Vaid veerand kõigist kontrollimistest saadi läbi viia merel. Enamik inspekteerimistest toimus Poola, Saksa, Rootsi, Taani ja Leedu sadamates, kus tursapüügilaevad maabusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)