Peksja pandi 100 tunniks tööle

Prokuratuur otsustas lõpetada kriminaalmenetluse 18-aastase noormehe suhtes, kes tänavu mais koos kaaslasega kahele mehele kallale tungis ja neile kehavigastusi tekitas.

Prokurör määras sooritatud kuritöö heastamiseks noormehele 100 tundi üldkasulikku tööd. Prokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse seoses avaliku menetlushuvi puudumisega ja tõi lõpetamise üheks põhjuseks ka selle, et kahtlusalune noormees oli varem väärteo- ja kriminaalkorras karistamata. Lisaks määratud üldkasulikule tööle, mis peab olema tehtud jaanuariks, tuleb noormehel haigekassale hüvitada kannatanu ravikulud.

Noormeest kahtlustati selles, et ööl vastu 13. maid tungis ta Kuressaare linnas Raekoja tänaval kell 2.10 koos kaaslasega purjuspäi kallale 27-aastasele ja 28-aastasele mehele, pekstes neid nii rusikate kui ka jalgadega pähe ja keha piirkonda.

Peksmise tagajärjel tekitati kannatanutele mitte küll eluohtlikke, aga lühemaajalisi tervisekahjustusi. Kallaletungi põhjuseks oli isiklike suhete pinnal tekkinud tüli. Kui ühe noormehe suhtes kriminaalmenetlus lõpetati, siis teisele kallaletungijale määrab karistuse kohus, kuna prokuratuur saatis materjalid kohtusse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)