Kudjape prügila keskkonnamõjude hindamise aruanne sai heakskiidu (1)

Üleeile sai teatavaks, et kolmandal katsel kiitis keskkonnaamet Kudjape prügila sulgemise keskkonnamõjude hindamise (KMH) aruande heaks. Riigihange prügila sulgemistööde teostamiseks loodetakse välja kuulutada hiljemalt järgmise aasta alguseks ja tööd peavad olema lõpetatud hiljemalt 2013. aasta juuliks.

OÜ Saaremaa Prügila juhataja Mihkel Paljak ütles, et nüüd on veel vaja saada keskkonnaametilt Kudjape prügila sulgemise otsus. “Selleks peame eelmisel aastal koostatud prügila sulgemise kava veidi parandama, seda kaasajastama ja seejärel tuleb see dokument uuesti keskkonnaametile esitada,” selgitas Paljak ja avaldas lootust, et Kudjape prügila sulgemise otsus saadakse keskkonnaametilt oktoobri jooksul.

“Alles siis saame keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK) rahastamistaotluse esitada ja loodame, et käesoleva aasta lõpul või hiljemalt järgmise aasta alguses tekib meil võimalus kuulutada välja riigihange Kudjape prügila sulgemistööde teostamiseks,” rääkis OÜ Saaremaa Prügila juhataja.

Algsete plaanide kohaselt pidi prügila sulgemistööde rahastamistaotlus KIK-i minema juba läinud aasta detsembris, järgmiseks tähtajaks seati tänavune august. Keskkonnaameti heakskiidu puudumine prügila sulgemise KMH-aruandele paiskas aga kogu graafiku totaalselt segi.

Nagu teada, lõpetati euronõuetele mittevastavais Eesti prügilais prügi ladestamine juba 2009. aasta juulis ning 2013. aasta 13. juuliks peavad kõik need prügilad olema suletud ja korrastatud. Kui sellest tähtajast kinni peeta, saab vastavalt jäätmeseadusele rakendada sunniraha kuni 32 000 eurot.

Küsimusele, kas Kudjape prügila ikka jõutakse tähtajaks sulgeda, vastas Mihkel Paljak: “See on eelseisva riigihanke tingimus, millega hankel osaleda sooviv ettevõte peab lihtsalt arvestama. Kellel vastavat võimsust ei ole, et tähtajast kinni pidada, sel pole mõtet hankel ka osaleda.”

Praegustel hinnangutel läheb Kudjape prügila sulgemine maksma 1,9 miljonit eurot. Sellesse summasse on arvestatud kohalike omavalitsuste (Kuressaare linn ning Kaarma ja Pihtla vald) 10-protsendiline omaosalus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)