KG lapsevanemad koguvad allkirju (9)

Kuressaare gümnaasiumi lapsevanemad, kelle lapsed peavad koolilõunat sööma hommikul kell 9.45, ei ole asjade sellise käiguga rahul ja koguvad allkirju esildisele, millega väljendavad rahulolematust söögivahetunni varasemaks toomise üle, ning kavatsevad lähipäevil minna oma pöördumisega koolijuht Toomas Takkise juurde. Eilseks oli allkirju ajalehe andmeil kogutud vähemalt paarkümmend.

Lapsevanemad on seda meelt, et praegune varane kellaaeg tähendab seda, et lastel ei ole kõht veel tühi ning paljud jätavad toidu lihtsalt järele. Samuti teeb vanemaid murelikuks, et lõuna- ja õhtusöögi vahele jääb lubamatult pikk vahe ning tühja kõhu tõttu ei jätku lastel energiat koolipäeva lõpuni ega jaksa nad ka osa võtta spordi- ja huvitegevusest.

Lapsevanemad märgivad oma pöördumises, et nende lapsed võiksid koolilõunat saada kaks tundi hiljem ehk kl 11.45–12. Paraku suurenes laste arv põhikooli Kuressaare gümnaasiumiga liitmise tõttu nõnda, et lapsed ei taha koolisööklasse enam normaal-selt ära mahtuda.

Laste söögivahetundide probleem ilmnes lapsevanemate koosolekul halva üllatusena 15. septembril, sest paljud 2.–3. klassi lapsed ei olnud murest kodus rääkinud. Nii kool kui ka vanemad loodavad siiski leida mõlemat poolt rahuldava lahenduse, kuigi seda on nii suure laste hulga puhul tõenäoliselt raske leida.

Kuressaare gümnaasiumi direktorit Toomas Takkist ei õnnestunud lehetoimetusel eile kommentaari küsimiseks kätte saada ning lapsevanemad lubasid kommentaare anda siis, kui allkirjadega esildis on koolijuhile üle antud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)