Golfifirmat ähvardab kahjunõue (13)

Golfifirmat ähvardab kahjunõue

VALULAPS: 2008. aasta suvel avatud Saaremaa Golf ei ole veel õige hooga käima läinud ning omanikfirma ja operaatori omavaheline kemplemine firma mainele kindlasti kasuks ei tule.
Foto: Egon Ligi

Saaremaa Golfi AS-i ähvardab tõenäoliselt kahjutasunõue OÜ-lt Saare Golf Travel (pankrotis), sest jõusse jäi kohtuotsus, mis ütles, et vastavalt kahe firma vahel sõlmitud lepingule tohtis väljaku teenuseid eksklusiivselt müüa vaid Saare Golf Travel. Lepingut rikkudes tegi seda aga ka väljaku omanikfirma.

“See pole tõenäoliselt kommiraha,” ütles Saarte Häälele Saare Golf Traveli pankrotihaldur Veli Kraavi. Tema sõnul otsustavad pankrotitoimkond ja võlausaldajad edasised sammud, kas ja kui suure summa osas kahjutasunõue esitada, lähiajal. Saaremaa Golfil tuleb tasuda ka menetluskulud.

Kuressaare golfiväljaku omanikfirma Saaremaa Golf ja väljaku opereerimiseks 10-aastase ainuõiguse saanud OÜ Saare Golf Travel vaidlesid kohtus selle üle, kas golfiväljakut võib n-ö müüa ka omanikfirma ise.

Operaatorlepingu kohaselt kohustus Saare Golf Travel osutama golfiradade müügi teenust, korraldama võistlusi, müüma ja laenutama varustust, tegelema reklaamiga. Lisaks kohustus Golf Travel saavutama aastate lõikes kokkulepitud müügimahud ja vältima Saaremaa Golfi majandushuvide kahjustamist. Saaremaa Golfi väitel ei saanud Golf Travel sellega hakkama ja seetõttu alustas väljaku omanik ka ise teenuste müüki.

Saare Golf Travel vaidlustas selle kohtus ning sai õiguse nii Kuressaare kui ka Tallinna kohtus. Esmaspäeval jäigi jõusse ringkonnakohtu otsus, sest riigikohus ei võtnud Saaremaa Golf AS-i kassatsioonkaebust arutusele.

Veli Kraavi ütles, et Saare Golf Traveli pankrotitoimkonna ja võlausaldajate asi on nüüd välja arvutada, kui palju jäi firmal Saaremaa Golfi poolse lepingu rikkumise tõttu raha saamata. Juhul kui kahjutasunõue esitatakse, võib aktsiaselts Saarte Hääle andmeil omakorda pöörduda nõudega firma endise juhataja Aivar Aru ja/või nõukogu vastu, kes olid kahjuliku lepingu sõlmimisega nõus.

Aivar Aru ütles Saarte Häälele, et kui tema oli firma juhataja, leping töötas ja raha selle alusel laekus. Leping on läbinud Paul Varuli advokaadibüroos juriidilise ekspertiisi ja saanud firma nõukogu heakskiidu, rääkis Avar Aru. “Vastutama peab see, kes lepingut rikkuda otsustas,” lisas ta, viidates aktsiaseltsi praegusele juhtkonnale. Firma juhataja Torel Neider ja prokurist Mai Takkis Saarte Hääle kommentaaripalvele eile ei vastanud.

Aktsiate müük homme volikogus
Kuressaare linnale kuuluvate Saaremaa Golfi aktsiate müüki teisele aktsionärile Mertiina Vara OÜ-le arutab homme Kuressaare linnavolikogu. Linnavalitsus põhjendab müüki sellega, et ei suuda kehvas majanduslikus olukorras ettevõtet enam rahaliselt toetada. Samuti saaks linn müügi korral kätte 320 000 eurot, mis võimaldaks tulevase aasta linnaeelarve koostamisel rahaga veidi lahedamalt ringi käia. Sest linnapea Mati Mäetalu on käinud korduvalt välja lubaduse hakata 2012. aastast taastama linnasüsteemi töötajate kärbitud palku.

Linn müüb oma aktsiapakki n-ö võileivahinnaga, viidates, et suurema kasu annab linna rahakotile hoopis kokkuhoiuefekt edasistelt kuludelt – golfifirmal on kukil kopsakas laen, firma ei ole likviidne, igal aastal peab maksma kohustuslikku hooldustasu ja tõenäoliselt tuleb hakata ehitama uut haldushoonet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)