Riina Hopp valiti maakonna aasta õpetajaks (1)

Riina Hopp valiti maakonna aasta õpetajaks

AASTA ÕPETAJA: 24 aastat õpetajana töötanud Riina Hopile on kõige südamelähedasem õppeaine geograafia, lisaks annab ta ka bioloogia- ja inimeseõpetuse tunde.
Foto: Egon Ligi

Saare maavalitsus ja Saaremaa haridustöötajate liidu ühiskomisjon otsustas tunnistada tänavuseks Saare maakonna aasta õpetajaks Muhu põhikooli loodusainete õpetaja Riina Hopi.

“Ma ei ole seda kunagi mingiks eesmärgiks seadnud, ma teen lihtsalt seda, mis mulle meeldib,” jäi aasta õpetaja Riina Hopp tunnustusest rääkides tagasihoidlikuks, lisades, et ei ole mõelnudki teha tööd tiitlite pärast.

Muhu põhikooli direktori Andres Antoni sõnul on see esmakordne juhtum, et aasta õpetaja tiitel Muhu kooli õpetajale tuli. “Ta on fenomenaalne õpetaja,” iseloomustas direktor aasta õpetajat, lisades, et ei ole asja, millega Riina Hopp ei tegeleks.

Saare maavalitsuse kodulehel avaldatud info kohaselt on Riina Hopi õpilased 2010./2011. õppeaastal jõudnud välja vabariiklikule olümpiaadile, märkimisväärne on olnud ka töö looduskaitseprojektidega ja õpilaste vaba aja sisustamiseks korraldatud laagrite ja hoogtööpäevade organiseerimisel.

Väljaspool kooli on Riina Hopp kaasatud riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse poolt loodusõpetuse tasemetööde koostamisse ja 7. klassi loodusõpetuse õpiku ja töövihiku testijaks. Paaril viimasel aastal on tema õpilased osalenud rahvusvahelises projektis “Euroopa noored 21. sajandil” ja “Nordplussi” projekti raames tehakse koostööd Soome Utajärvi kooliga.

Aasta õpetaja osaleb Eesti haridustöötajate liidu ja Eesti haridus- ja teadusministeeriumi korraldataval aasta õpetajate üleriigilisel vastuvõtul, mis toimub 8. oktoobril Tartus.

Konkursile olid nominentidena esitatud veel Marju Lipp (Kärla lasteaia õpetaja), Ülle Rosin (Valjala lasteaia õpetaja) ja Anu Ausmees (Saaremaa ühisgümnaasiumi matemaatikaõpetaja). Kõiki konkursile esitatud õpetajaid tunnustatakse 12. oktoobril Saare maavalitsuse saalis täiskasvanud õppija nädala raames toimuval tunnustusüritusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)