Lapsevanemad paluvad Kaarma kooli mitte sulgeda (10)

Kaarma vallavalitsuse plaan Kaarma põhikool sulgeda ei meeldi kooli hoolekogule ega lapsevanematele, kes saatsid vallavolikogule pöördumise palvega kooli mitte sulgeda.

“Kaarma kooli hoolekogu ja lastevanemad pöörduvad teie poole palvega jätta alles Kaarma kool kahes õppehoones (kool Kaarma kooli hoones ja lasteaiarühm Eiklas),” seisab 33 allkirjaga pöördumises. “Kaarma kandile on kodukool olulise tähtsusega.”

Volikogule, vallavanemale ja vallavalitsusele saadetud pöördumises meenutatakse, et kool, mida vald sulgeda tahab, kuulub Forseliuse seltsi koolide hulka ning et Kaarmal on haridust antud üle 200 aasta. “Saame aru rahanappusest ja sellest, et laste arv on väike, kuid paljudele lastele on just see kool olnud kõige parem, soodsam ja sobivam koht hariduse omandamiseks ja sotsiaalsete probleemide lahendamiseks,” kirjutatakse pöördumises ja lisatakse, et allakirjutanud kardavad väga tagajärgede pärast, mis ilmnevad alles aastaid hiljem. “Kaob kool, kaob oma kodukandi tunne ja ka kogukond. Praegused lapsed võivad olla tulevased Kaarma valla elanikud, kui nad tunnetavad, et neist hoolitakse ja neid vajatakse.”

Kaarma vallavolikogu hakkab Aste ja Kaarma kooli liitmist arutama homsel istungil. Oma heakskiidu vaid ühe kooliga jätkamisele on andnud Kaarma vallavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)