Meelespea heategevusturg täna avatud viimast päeva (4)

MTÜ Meelespea heategevusturg Kuressaares Ferrumi kaubamaja teisel korrusel on täna nii annetajatele kui ka ostjatele avatud viimast päeva.

Ühingu eestvedaja Aive Tammsalu sõnul võis suvelõpu heategevusturgu juba selle lahtioleku eelviimaselgi päeval lugeda igati kordaläinuks. “Inimesi, kes ühingule heast tahtest oma esemeid ja riideid tõid, oli tõesti erakordselt palju. Samuti osutus väga aktiivseks nende inimeste kaasabi, kes toetasid ettevõtmist ostu sooritamise või lihtsalt rahanotsusse müntide poetamisega,” lausus ta.

Nagu eelnevatelgi kordadel said heasoovlikud inimesed Meelespea heategevusturule annetada puhtaid ja terveid tarbeesemeid, raamatuid, jalatseid, riideid, voodipesu jms. Ühesõnaga kõike, mis endale majapidamises kasutu näis, ent teise inimese jaoks, kes selle soodsa hinnaga soetada sai, väga vajalik oli. Meelespea pani annetatud kaubale sümboolse või sobiva müügihinna ning kogunenud rahasumma läheb abivajavate üksikinimeste või perede toetamiseks.

Seekordse suvelõpu heategevusturu tulust osa kanti näiteks juba Saaremaa poisi Oskari arvelduskontole talle jalaproteeside valmistamise toetuseks. Lisaks on annetuse korras saanud riideid Kallemäe kooli õpilased, Kogula eakate kodu elanikud ja Kaarma kogudus. “Ideid ja mõtteid on meil veel, aga neist räägime avalikkusele siis, kui aeg selleks küps,” ütles ühingu esinaine.

MTÜ vajab püsiruume

Ühingu tulevikuplaanidest rääkides märkis Aive Tammsalu, et juba mõnda aega idaneb neil mõtteis soov jõuda lühiajalistest aktsioonidest püsiva keskuse või poeni. Selleks vajab MTÜ aga hädasti sobilikke ruume.

“Need peavad kindlasti olema linnas ning soojad, kuna meie kaup niiskes ja külmas ju vastu ei pea. Püsivat kohta vajame väga juba seetõttu, et inimesed on ise meilt küsinud, kas oleks võimalik tuua esemeid aastaringselt, ja teisalt annaks kindel ruum meile rohkem võimalusi abivajajatele raha kogumiseks,” selgitas ta.

Seega, kellel on või kes teab anda Meelespeale head nõu sobivate ja sümboolse rendiga ruumide leidmiseks – teie ettepanekud on oodatud telefonil 52 48 855 või e-posti aadressil aivetammsalu@hot.ee .

MTÜ Meelespea tegutseb Saare maakonnas 2009. aastast ning liidab hakkajaid naisi, kes vabatahtlikena veavad heategevusturgu ja aitavad saadud tuluga saarel elavaid ja abi vajavaid inimesi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)