Juhtkiri: Jalgratas on juba leiutatud (12)

Kujutage nüüd ette, et olete rattahuviline. Selline üle keskmise. Kuskilt ilmuvad välja mingid tegelased, kes hakkavad teile rääkima jalgrattast: “Tere. See siin on jalgratas. Kett ja vändad ja helkur. Rattaga on tore sõita. Ainult kummid peavad täis pumbatud olema.” Kas poleks natuke imelik? Just sedamoodi paistab välja tänases Saarte Hääle loos kirjeldatud lamba-projekt “Knowsheep”, mida kohalikud lambakasvatajad nimetavad üüratuks euroraha raiskamiseks ja suisa kriminaalseks.

Eestis on seoses euroraha liikumisega tekkinud lausa eraldi ametid: projektikirjutajad ja projekti läbiviijad. Nende sissetulek tulebki sellest, kui kirjutatakse kokku mõni projekt. Ühes projektis kirjutatakse, et rattal on vändad, teises omakorda, et väntadele lisaks on ka kett. Ja nii võib lasta lõpmatuseni. Raha muudkui tuleb.

Ehk oleks tõesti kasulikum kirjutada mingi selline projekt, mis ka lambakasvatajale, kes Saaremaa lambakasvatuse lippu kõrgel hoiab, kasu tooks. Ehk oleme me liiga kriitilised, kuid sellel projektil on tõesti juures sama mekk kui halvasti küpsetatud lambalihal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)