Auriga mängunurgal puudusid esmaabivahendid (4)

Auriga keskuse kolmandal korrusel asuval laste mängutoal puudusid vajalikud esmaabivahendid, mistõttu mängutuba sai tööinspektsiooni ettekirjutuse.

Lääne inspektsiooni tööinspektori Rein Nelise sõnul käis tööinspektsioon Aurigas 6. septembril kontrollimas ja avastas, et ettevõtte Ermexil OÜ mängutoas puuduvad esmaabivahendid.

“Tegin tööandjale esinenud puuduste kõrvaldamiseks (sealhulgas ka esmaabivahendite soetamiseks ja nende kättesaadavuse tagamiseks) ettekirjutuse,” ütles Nelis Saarte Häälele. Tööandja teatas juba järgmisel päeval, et puudused on kõrvaldatud.

Esmaabivahendite puudumine tuli ilmsiks septembri alguses, kui 5-aastane tüdruk mängutoas kukkus ja haiget sai. Suur oli tüdruku ema imestus, kui ta töötajalt midagi külma küsima läks ning pidi leppima vaid kraani all märjaks tehtud tualettpaberiga.

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järgi on tööandja kohustatud tagama kõigile töötajatele esmaabivahendite kättesaadavuse. Esmaabivahendeid tuleb hoida nõuetekohaselt märgistatud ja kergesti juurdepääsetavas kohas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)