Pensionitõus tuleb järgmisel aastal 4,4 protsenti

Rahandusministeeriumi riigirahanduse ja strateegia osakonna nõunik Sven Kirsipuu rääkis eile ministeeriumi värsket majandusprognoosi tutvustaval pressikonverentsil, et järgmisel aastal on kavas 4,4 protsendi suurune pensionitõus.

“Pensionide kasvu osas on eelduseks see, et negatiivne pensioniindeks, mis tekkis kriisiaastatel, amortiseeritakse viie aasta jooksul ja prognoosi kohaselt tähendab see ligikaudu 4,4-protsendilist kasvu pensionides järgmisel aastal,” rääkis Kirsipuu BNSi teatel.

4,4-protsendiliseks pensionitõusuks kulub riigil Kirsipuu sõnul tuleval aastal 70 miljonit eurot. Viimati tõusid pensionid 2009. aastal viie protsendi võrra. Indeksi põhjal oleks tõus pidanud toona olema suurem, kuid tõusu vähendati viiele protsendile seoses eelarvekärbetega. 2010. ja 2011. aastal pensionid ei muutunud, kuigi pensioniindeks jäi alla 1,00 piiri.

Pensioniindeks arvestab sotsiaalmaksu laekumist ja tarbijahinnaindeksit. Statistikaameti andmetel oli keskmine vanaduspension 2011. aasta teises kvartalis 305,1 eurot kuus. Tänavu 1. jaanuari seisuga oli vanaduspensionäre Eestis kokku 296 199.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)