Kuressaare müüb osaluse golfifirmas (16)

Kuressaare müüb osaluse golfifirmas

HOOAJA AVAMISEL: Tänavuse Saaremaa golfihooaja avamisel näitasid Saarte Häälele väljakut golf pro Marko Kumm ja golfifirma tegevjuht Torel Neider. Esiplaanil on just löögi sooritanud Kaido Kuus.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare linnavalitsus kavatseb täna avalikustada kavatsuse küsida linnavolikogult luba müüa linnale kuuluv enamusosalus aktsiaseltsis Saaremaa Golf.

“Ei kinnita ega lükka ümber,” vastas linnapea Mati Mäetalu Saarte Hääle küsimusele, kas seni saladuses hoitava eelnõu sisu on Saaremaa Golfi aktsiate müümise plaan. Mäetalu ütles eile vaid niipalju, et avalikkus saab üksikasjadest teada neljapäeval, mil pressile edastatakse vastav avaldus.

Saarte Hääle andmetel tahab linnavalitsus 66,1% aktsiate müümise hääletusele panna 22. septembril toimuval volikogu istungil. Pärast tänast on volikogu komisjonidel seega kaks nädalat aega eelnõu arutada. Kuressaare linnale kuulub 735 aktsiat, mida on juba viimased paar aastat müüa üritatud. Ülejäänud 377 aktsiat jagunevad 147 juriidilise ja füüsilise isiku vahel. Nii kirjutatakse ettevõtte eelmise majandusaasta aruandes.

Saarte Häälega vestelnud ja siinse golfiettevõtte tegemistega kursis olevad inimesed ütlesid, et aktsiaid võib osta firma nõukogu esimehe Jüri Tiituse organiseeritud grupp. Rohelist tuld olevat firma nõukogu müügile näidanud ka oma septembri alguses toimunud koosolekul.

Saaremaa ettevõtja, varem Saaremaa Golfi nõukokku kuulunud Tullio Liblik ütles, et tema aktsiaid ei osta ega pea ettevõtet hetkel ka kõige paremas majandusseisus olevaks. “Pankrotiseisus firmat ei ole mõistlik osta,” sõnas Liblik.

Ka suve hakul golfiväljaku klubihoone ostnud kinnisvaraettevõtja Arti Arakas lausus, et ei ole golfiväljaku ostu vastu huvi tundnud ega kavatse ka aktsiaid omandada. Aktsiate ostmise kavatsust eitas ka Kuressaare Ehituse juht, aktiivne golfar Tõnu Toompuu.

2009. aastal korraldatud enampakkumisel nimetas Kuressaare linnavalitsus linna omanduses olevate aktsiate alghinnaks 24 800 000 Eesti krooni. Pärast enampakkumise ebaõnnestumist korraldas Saaremaa Golf olemasolevatele aktsionäridele suunatud aktsiaemissiooni, mis ei läinud masu harjal siiski nii, nagu oli plaanitud. Võetud oli eesmärk müüa kokku 300 aktsiat, Kuressaare ostis neist 5,2 miljoni krooni eest 200 ja 60 aktsiat ostsid 1,56 miljoni krooni eest väikeaktsionärid.

Uuesti võttis golfiaktsiate müügi tõsiselt käsile kevadel Kuressaare uueks linnapeaks tõusnud Mati Mäetalu, kes märkis ka 16. juulil Saarte Hääles ilmunud intervjuus: “Minu seisukoht linnapeana on see, et Kuressaare linn kui kohalik omavalitsus peab sellest golfiteemast ja suuraktsionäriks olemisest välja tulema.”

Mäetalu tõdes samas usutluses, et kõiki golfiväljakusse paigutatud miljoneid Kuressaare tagasi ei saa. “See on paratamatus. Samas saan ma asjast nii aru, et kui linn sealt välja astub, siis mitte keegi ei võta golfiväljakut selga ega vii seda linnast minema. See väljak on ja jääb Kuressaarde. See jääb siia turiste ja raha tooma ning linna atraktiivsust hoidma. Lihtsalt tuleb leida viis, kuidas linn sealt välja saada. Ma usun, et see asi saab lahenduse,” rääkis Mäetalu.

Saarte Häälega eile vestelnud avaldasid kahtlust, et müügihind ei kujune selliseks, mida linn oma aktsiate eest seni küsinud on, vaid väiksemaks. Nõustuti ka linnapea mõttega, et linn on väljaku ehitamisega oma kohuse täitnud ja väljakut kui sellist ei vii Kuressaarest keegi minema. Kaudset tulu, mida tänaseks saab lugeda arvatavasti miljonites eurodes, jääb väljak Kuressaare ettevõtjatele ja elanikele ikkagi andma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 173 korda, sh täna 1)