Juhtkiri: Lõpuks ometi!

Täna peaks tõmmatama kate plaanilt, mis sisaldab AS-i Saaremaa Golf müüki. Arvatavasti ei ole vale öelda, et see projekt on olnud Kuressaare linna viimaste aastate taak. Nii masu kui ka mittemasu tingimustes sinna pandud miljonid kroonid ei saanud head vastukaja vist mujalt kui golfimängijate käest.

Hetkel me veel ei tea, milliseks kujuneb müügihind, kuid arvatavasti linn sinna pandud raha tagasi ei saa. Aga kas see ongi kõige olulisem? Kuigi odavama hinnaga müük tekitab küsimuse, et mis küll on pannud linnaisasid äkki meelt muutma. Paar aastat tagasi itsitati Saarte Hääle ajakirjaniku samasuguse mõttelennu väljenduse peale vaid pihku ja küsiti hinda, mis oleks sisaldanud ka väikest tulu. Hea seegi, et nii läks, võib nüüd tõdeda.

Golfiväljak on Kuressaare linna jaoks suur asi. Keegi pole kunagi kahelnud, et Saaremaa pealinna atraktiivsust tõstab see kõvasti. Iseasi, et kas linn pidi nii kaua selles supis olema? Nüüd, kui saame ta “maha lükatud”, võib kahjumirea peale kirjutada “linnakodanike hüvanguks tehtud kulutused”. Ning seejärel hakkame kokku arvutama eurosid, mida golfiväljak linnale kaudselt sisse toob. Ja need summad pole just väga väikesed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)