Lõu küla villatöökoda saab seadmed Ameerikast (9)

Lõu küla villatöökoda saab seadmed Ameerikast

VÕTAME RAHULIKULT: Lambakasvataja Egon Sepp tõdes, et kui rahaliselt oleks lihtsam, võiks villatööstus praegu juba töötada. “Aga me saame selle käima kevadel, see on kindel ja meie jaoks kõige tähtsam,” nentis ta.
Foto: Aare Laine

Oktoobris sõidab OÜ Saare Rätsep esindaja, Salme vallas Lõu külas villavabrikut rajav lambakasvataja Egon Sepp Ameerikasse villa töötlemise masinate ostmiseks lepinguid sõlmima.

“Plaanis on osta Saaremaale villatöökoja seadmed, mis suudaksid töödelda kohalikku villa villapesust kuni lõngani alates kahest kilost kuni neljakümne kiloni päevas,” ütles Egon Sepp.

Ta lisas, et selleks, et seadmed saaks siin tööle panna, tuleb kohalikku villa mikroanalüüsi tarbeks Ameerikasse transportida. Analüüsi järgi koostatakse vastav villatöötlusprogramm, et saaks meie lambavillast kõrgeima kvaliteediga lõnga toota.

“Laias laastus on meil Saaremaal kaht tüüpi villa ja need tüübid vajavad erinevat käsitsust, seepärast tehaksegi meile võimalikuks erinevat tüüpi villa töötlemine, nii pika- kui ka lühikiulise,” selgitas ta.

Viis-kuus kuud pärast Sepa reisi tulevad ameeriklased spetsiaalselt siinse villa töötlemiseks ehitatud seadmetega neid Lõu külla üles panema ja seadistama. Seejärel kestab paar nädalat ameeriklaste juhendamisel seadmetega tutvumine ja töötajate väljaõpe.

“Siis saame oma villatöökoja soovijatele avada. Praegu on juba järjekorras ootamas mitu tonni villa,” rääkis lambakasvataja Egon Sepp, kellel endal on lambaid saja ringis.

Ta tõdes, et rahaliselt on muidugi raske seda villatööstust rajada. “Kui oleks rahaliselt lihtsam, võiks villatööstus juba töötada, aga võtame rahulikult. Me saame selle käima kevadel, see on kindel ja meie jaoks kõige tähtsam. Oleme ise põnevil ja ootame pikisilmi selle projekti käivitumist,” rääkis Sepp.

Esmaspäeval hakati rajatavasse villatööstusse elektrit sisse panema, järgmisel nädalal betoneeritakse põrandad. Aasta lõpuks loodab Sepp jõuda maja vastuvõtmiseni. Peatöövõtja on SV Torutööd OÜ, mille juhataja Kalev Õisnurm on Egon Sepa sõnul siiani teinud väga kvaliteetset ja operatiivset tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)