Harry Leo Kingissepp annetab Kuressaarele 20 000 eurot (6)

Kuressaaret varemgi toetanud ja sünnilinna kalliks pidav 80-aastane välissaarlane Harry Leo Kingissepp soovib teha 20 000 euro suuruse annetuse Kuressaare Linnateatrile, haiglale ja Kudjape kalmistule.

Perekond Kingisseppade esindaja Eha Sepp ütles Saar-te Häälele, et annetuse idee oli vanahärral üsna kerge tulema. “Seda (annetusi – toim) on teinud ka tema vanaisa ja isa ning nüüd tahab ta ise seda traditsiooni lihtsalt jätkata, sest Kuressaare linn on talle väga armas,” lausus Sepp. Kingisseppade esindaja nentis, et paraku elab Harry Leo olude sunnil kallist kodulinnast liialt kaugel, et ise siin käia, mistõttu ta sooviski linnale teistmoodi toeks olla.

“Teatrimaja tahtis ta toetada seepärast, et Harry vanaisa Johannes Kingissepp oli üks suurem investeerija selle maja ostmisesse omal ajal. Seda on toetanud ka tema isa ja nüüd ta siis leidis, et väga hea oleks traditsiooni jätkata,” selgitas Eha Sepp.

Kuressaare Linnateatri direktori asetäitja Aarne Mägi sõnul paigutatakse ilusa üllatusena tulnud raha eelkõige hoone välisfassaadi ja lavaelementide remonti. Lisaks tahab Harry Leo Kingissepp toetada ka Kudjape kalmistut. Toetussumma kulub kalmistu vana osa korrastamiseks.

Viimane osa 20 000 eurost läheb aga Kuressaare haiglale ning on mõeldud sünnitusosakonnale vajaliku lootemonitori ostmiseks. Haigla juhi Viktor Sarapuu sõnul katab annetatav summa poole lootemonitori hinnast. Ülejäänud vajamineva osa monitori ostmiseks leiab haigla juba oma vahenditest.

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu ütles linnale ootamatult osaks saanud rahalise toetuse kohta, et annetusi ja kingitusi on alati meeldiv vastu võtta. Sümpaatsemaks teeb annetuse Mäetalu sõnul seegi, et see pole tehtud mingiks täht- või sünnipäevaks, vaid on lihtsalt kingitus heast südamest ja ajendatud murest kodulinna parema käekäigu pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)