Lugeja kiri: Vanad ravimid – vetsupotti?!

Minuga juhtus väga kummaline ja häiriv lugu. Kogusin kokku paari aasta ravimid (Duracef, Klacid, Oftan dexachlora, Amoxicillin-ratiopharm TS ja paar käsimüügiravimit), et neid apteeki tagasi viia, ja valisin selleks AS-i Niidu Apteek Auriga keskuses (kuna sealt on need enamasti ka ostetud).

Astusin reipalt apteeki ja küsisin, kas te aegunud ravimeid ka vastu võtate, ning mulle vastati, et ei võta, kuna nad peavad hakkama mingeid akte täitma ja raha selleks kulutama ja üldiselt mitte keegi ei too neile aegunud ravimeid.

Küsisin, et mis ma nendega siis teen, sest olmejäätmete hulka ma neid ju visata ei tohi. Neiu ütles, et mine koju ja kalla WC-potti, tema on Tallinnast ja on näinud, kuidas proviisorid tablette niimoodi hävitavad.

Olles veel rohkem hämmingus, küsisin, et kas need siis loodust ei reosta. Seepeale küsis neiu, et mis ravimid mul on. Vastasin, et lastele mõeldud antibiootikumid peamiselt. Neiu arvates polevat need ohtlikud, et kui oleks tegemist vähi- või aidsiravimitega, siis veel. Et võin julgelt WC-potist alla lasta – oluline on, et need laste kätte ei satuks.

Selle teadmisega tulin koju ja lugesin ravimiseadust. Tõdesin, et mul oli siiski õigus neid apteeki viia, ja mõtlesin, et milleks neid seadusi üldse vastu võetakse. Huvitav, kas see on Kuressaares ainuke apteek, kus vanadesse ravimitesse niimoodi suhtutakse, või oli see vaid ühe ebakompetentse töötaja suhtumine?

Kummaline oli kogu selle loo juures see, et neiu ei maininud mulle kordagi, et viige palun need ravimid ohtlike jäätmete kogumispunkti – kui nad neid ise vastu ei võta.

Nüüdseks olen ma ohtlike jäätmete kogumispunkti aadressi üles otsinud ja proovin lähipäevil, kas mu aegunud rohud on ikka piisavalt ohtlikud.

Sirje

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)