Mees otsib Pioneere ja Tähekesi

Veel kolmkümmend aastat tagasi olid ajakirjad Pioneer ja Täheke iga õpilase kohustuslik lugemisvara. Nüüd otsitakse ajakirju taga lausa lehekuulutuste abil.

Algul ei tihanud Orissaare vallas Ariste külas elav Arvi Kaal meile oma kavatsustest rääkida, kuna kartis, et ehk leidub veel nii mõnigi, kel sarnased mõtted peas. Vestluse käigus läks Arvi aga oma harrastusest pajatades üha enam hoogu.

Nimelt on 68-aastane mees kogunud endale koju märkimisväärses koguses vanavara: alustades vinüülplaatidest ja klaaspudelitest ning lõpetades vanade eesti ajakirjadega. Nüüd soovib Arvi oma kollektsiooni täiendada ajakirjadega Pioneer ja Täheke.

Arvi peab end küllaltki staažikaks kollektsionääriks. “Tegemist on ligi 30 aastat kestnud hobiga – mul hakkab kodus igav, kui midagi enam koguda ei ole,” sõnas mees.

Sooviga kollektsiooni täiendada on Arvi taga ajanud näiteks ajakirju Eesti Naine, Taluperenaine, Pioneer, Täheke, Pilt ja Sõna. “Ikka eesmärgiga saada ajakirja terve aastakäik kokku, köita raamatuks ning säilitada,” selgitas Arvi. Tähtsalt tunnistas ta, et tal on olemas Eesti vanima naisteajakirja Eesti Naise 1924-nda ehk teise ilmumis-aasta numbrid.

Lasteajakirja Täheke on Arvil juba neli või viis aastakäiku, kuid köitmisele ta ajakirju viia ei saa. Nimelt on Tähekesed õhukesed ning seega oleks ajakirju rohkem vaja, seepärast pani Arvi lehte ka kuulutuse, milles nimetatud ajakirju osta soovib.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 130 korda, sh täna 1)