Kuressaare Makros lõpetab (5)

Kuressaare Makros lõpetab

 

Toiduainete hulgimüügifirma AS Makros paneb Kuressaares asuva hulgilao uksed peagi jäädavalt kinni.

Saarte Hääl kirjutas sellest, et Makrose tulevik pole kuigi kindel, juba juuli algul, mil aktsiaseltsi juhatuse liige Meelis Kangur otsis pingsalt hulgilaole uut omanikku. Kui veel selle nädala algul oli lootus, et uus omanik on ehk lõpuks ometi leitud, siis lepingu sõlmimiseni ikkagi ei jõutud.

Kangur kinnitas, et hulgiladu paneb lähemal ajal uksed kinni, kuid rohkem, näiteks mis põhjusel Makros üldse kinni läheb, ta ajalehes kommenteerida ei soovinud. Teadaolevalt on koondamisteated töötajatele juba kätte jagatud ning kaupluslao uksed on lahti veel seni, kuni müügisaalis olev kaup müüdud saab.

Toidukaupade, jookide ja tubakatoodete spetsialiseerimata hulgimüügi ja jaemüügiga tegelev Makros AS on ettevõttena registreeritud 1996. aasta kevadel. Aktsiaseltsi läinud aasta tegevusaruande andmeil oli mullune müügitulemus üle 39 miljoni krooni.

Aasta varem oli see aga ligi 56 miljonit krooni. Müügitulemuse tagasiminekut on aastaaruande kohaselt oluliselt mõjutanud Makros AS-i Haapsalus Uuemõisas asunud müügikoha sulgemine 2009. aasta detsembris – põhjuseks ostujõu vähenemine.

Puhaskasumiks kujunes läinud aastal 98 690 krooni. Makros AS-is töötas 2010. aastal põhitöökohaga 11 töötajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 327 korda, sh täna 1)