Uus õppekava: poisid peavad tutvuma naistetöödega ja vastupidi (1)

Juba lähitulevikus kehtima hakkav uus riiklik õppekava näeb ette, et tööõpetuse tundides tuleb poistele õpetada ka naistetöid ja tüdrukutele omakorda meestetöid.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel peab säärast muutust igati mõistlikuks ja kasulikuks. Tema sõnul algab eelolevast õppeaastast järkjärguline üleminek uuele õppekavale, mis täiel määral jõustub 2013. aasta sügisel.

“Uus õppekava näeb ette kümne protsendi tundide osas rühmade vahetamist, mis tähendab, et poistele tuleb tööõpetuse tundides õpetada ka naistetöid ja samal ajal tutvuvad tüdrukud veidi meestetöödega,” selgitas Schapel. “Nüüd kohe sügisest me seda kõike veel käivitada ei saa, kuid nagu kõik Eestimaa koolid oleme kohustatud seda tegema hiljemalt kahe aasta pärast.”

Järelikult peaks juba lähitulevikus olema poistel üldhariduskoolides võimalik õppida kokanduse ja õmblemise algeid, tüdrukutel aga näiteks seda, kuidas naela seina lüüa.

SÜG-i õppealajuhataja lisas, et ka õpilased ise on sellise vahetuse vastu huvi üles näidanud. “Gümnaasiumi osa klassides oleme seda vähesel määral juba rakendanud,” lausus ta. “Näiteks on poisid-gümnasistid viimasel kahel aastal oma kevadise praktika ajal õppinud tüdrukute tööõpetuse õpetaja juhendamisel õmblema oma nime, sest sõjaväes läheb sellist oskust ehk vaja, tüdrukud aga tegutsesid praktika ajal poiste tööõpetuse õpetaja juhendamisel. Tagasiside õpilastelt oli igati positiivne.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)