Saladusliku Ruhnu purjeka osas selgust ei saadud

Saladusliku Ruhnu purjeka osas selgust ei saadud

40 MEETRI SÜGAVUSEL: Sonaripildi järgi hinnates on tegu umbes 22 meetri pikkuse heas seisukorras purjelaevaga.
Foto: Shipwher

Merest laevavrakkide otsimise projekti “Shipwher” käigus toimunud proov uurida Ruhnu lähistel 40 meetri sügavuses lebavat arvatavasti paarisaja aasta vanust purjelaeva vrakki ebaõnnestus, kuna nähtavus vees oli liialt halb. Samadel põhjustel ei saadud ka paremaid pilte juulis Ruhnu lähistel avastatud allveelaeva vrakist.

Muinsuskaitseameti nõuniku ja projekti “Shipwher” käigus korraldatud ekspeditsiooni juhi Maili Roio sõnul pole purjelaeva olemasolu merepõhjas saladus, vraki olemasolust teadsid näiteks kalamehed. Roiu sõnul lokaliseeriti see 2009. aastal.

“Saladuslik on ta meie jaoks seetõttu, et tema kohta ei ole midagi eriti veel teada,” ütles Roio Saarte Häälele, lisades, et sonaripildi järgi hinnates on tegu umbes 22 meetri pikkuse heas seisukorras purjelaevaga. “Selline mitmesaja-aastane terviklik laevavrakk on oluline ja huvitav leid,” kinnitas ta.

Vrakiuurijad lähevad Ruhnu lähistel uuele katsele juba talvel, mil loodetakse sonar vee alla saata ja saada pilte, mis saladuslikust Ruhnu purjelaevast rohkem teada annavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)