Saare Jazz tõotab kasvada aastaringseks festivalide sarjaks (1)

Saare Jazz tõotab kasvada aastaringseks festivalide sarjaks

PALJU HEAD MUUSIKAT: Saare Jazzil sai kuulda palju erinevaid muusikastiile.
Foto: Egon Ligi

Saarlaste oma jazz-festivali südameks oli läinud nädala lõpul Pidula Forelli puhkeküla, mis muutus mõnusaks kontserdipaigaks, kus nautida kõrvupaitavat jazz-muusikat meilt ja mujalt.

Tõsi, publikut jagus Saare Jazzile seekord teenimatult vähe, kuid selles osas on korraldajad võtnud kindla sihi end rahvale rohkem tutvustada. Ning mitte ainult ühel korral aastas. Edaspidi ikka aina rohkem, et augusti lõpus toimuvate kontsertide ootus suurema hulga inimeste põues juba pikemat aega põksuks.

“Ise jäime muidugi väga rahule,” kinnitas Saare Jazzi peakorraldaja ja kunstiline juht, Saaremaa juurtega tuntud saksofonist Kristjan Mazurtchak. Kontserdi sisuline pool oli tema hinnangul väga tasemel ning niisamuti ka tehniline pool. Rahul võib tema sõnul olla ka kõigi koostööpartneritega, ilma kelleta poleks Saare Jazz olnud ilmselt päris see, mis ta oli. “Kõik see meeskond oli vägagi viis sel aastal.”

Asi, millega edasi peab töötama, ongi Kristjan Mazurtchaki sõnul see, kuidas rohkem rahvast kohale tuua. “Eks see (publikunappus – toim) on noore festivali puhul mõneti arusaadav, kuid publikut ootasime kindlasti rohkem. See ongi see, millega peab edaspidi rohkem tööd tegema,” tunnistas ta. Huviga ootavadki korraldajad Mazurtchaki sõnul nüüd publikult tagasisidet, mida ja kuidas järgmistel kordadel ehk teisiti teha.

Kontsertide tipphetkeks peab peakorraldaja ise peaesinejaid, muusikuid Brasiiliast. “Nendega sain isegi koos musitseerida ja see oli kõige elamusterohkem minu enda jaoks,” nentis Mazurtchak. Lisaks meeldisid talle endale väga ansambel Sigmund, Kadri Voorand ja muidugi Liisi Koikson. “Liisi Koiksoni kontsert võib-olla oligi samuti üks tipphetkedest, sest teda oli ka kõige rohkem publikut kuulamas ja kogu kontserdi atmosfäär oli hästi võimas,” märkis ta.

Kristjan Mazurtchak usub, et festivalil õnnestub kindlasti inimeste südamed võita, sest oma n-ö püsihuvilised või fännid on juba täiesti olemas. “Mingi osa inimesi on, kes kindlasti uurib juba varem, kuidas ja mis ja millal ikka toimub. Minu hinnangul tänavu osa publikut kattus, kuid uudistajaid ja uusi nägusid oli samas ka palju,” sõnas peakorraldaja.

Kõige suurem plaan on Mazurtchaki sõnul see, et festivalil on kavatsus edaspidi suuremaks kasvada. “Tahame laieneda ja näiteks jõuluhooajaks tuua festivali ka Kuressaarde. Kui ainult ükskord aastas festivali teha, siis võib-olla jääb see inimeste jaoks liiga kaugeks. Püüame ühe osa festivalist tuua esialgu juba ka jõuluaega,” avaldas ta. Et siis justkui kasvatada kuulsale Jazzkaarele kohalik väike konkurent? “Just!” naeris Kristjan Mazurtchak.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)