Mõttespordi maailmameister usub vaimse ala tulevikumenusse (VIDEO!)

Mõttespordi maailmameister usub vaimse ala tulevikumenusse (VIDEO!)

AU JA KUULSUS: Mõttespordi maailmameistri tiitliga kaasnes Andres Kuuse sõnul eelkõige au ja kuulsus ning loomulikult uhke võidukarikas.
Foto: Mind Sports Olympiad

Londonis mõttespordi maailmameistriks pärjatud saar-lane Andres Kuusk (30) loodab oma isikliku eeskujuga Eestis varjusurmas elava vaimse spordiala ausse tõsta.

“Eestis pole mõttesport paraku eriti tunnustatud. Samuti ei ole ala hetkel ligitõmbav ei meediale ega sponsoritele,” nentis maailmas sel aastal edukaim mõttesportlane Saarte Häälele. “Seepärast loodangi, et minu võit mõttespordi maailmameistri võistlustel on esimeseks sammuks inimestele ala teadvustamisel ning populariseerimisel,” lisas ta.

Samas tõdes Andres Kuusk, et võit taolisel võistlusel on tema enda jaoks eelkõige mõnus eneseületus ja kinnitus eesmärkide täitumisele. “Ausalt öeldes eks ma olen terve aasta selle nimel, et MM-il hästi läheks, ka tööd teinud ja vaeva näinud. Möödunud aasta polnud päevagi, kus ma poleks kas või viis minutit treeninud ning võit näitab, et aasta jagu tööd on täkkesse läinud,” rõõmustas ta.

Võisteldi enam kui 40 alal

Mõttespordiga tegelemine on Kuuse hinnangul igati kasulik ettevõtmine mitmest vaatenurgast. Ühest küljest on see mõnus eneseteostusviis ning vaba aja sisustamise vahend, teisalt avab teed uuteks tutvusteks erinevate erialainimestega. Noori hoidvat ala eemal aga tänavatel hulkumisest ning loomulikult arendab mõttesport iga harrastaja mõtlemis- ning teisi vaimseid võimeid.

Mõttespordi maailmameistrivõistlustel Londonis tuli vastsel tiitlivõitjal end proovile panna enam kui neljakümnel alal, millest arvesse läksid viis parimat sooritust. Eestis tuntumatest mõttespordi aladest võeti mõõtu males, kabes, othellos ja pokkeris.

Maarjamaal vähetuntud aladest läksid Kuusel paremini boku, Lines of Action ja entroopia. Mees tunnistas, et kuulis eelnimetatud aladest ka ise alles paar-kolm aastat tagasi ega imesta, kui inimesed neid ei tea.

Võistlejaid kogunes 20.– 28. augustil Londonis peetud mõttespordi XV maailmameistrivõistlustele kolmekümnest erinevast riigist ühtekokku veidi üle saja. Nende seas täheldas Andres Kuusk alla 30 aastaseid inimesi õige vähe. Keskmine võistlejate vanus mahtus vahemikku 30–40 eluaastat, mõned tippmängijad olid jõudnud juba ka pensioniikka.

Mõttespordi maailmameistrivõistlusel osales Kuusk esimest korda möödunud aastal ning tõi sealt toona koju hõbemedali. Viimane oli ühtlasi kõigi aegade esimene medal eestlastest mõttesportlastele.

Tänane maailmameister alustas mõttespordiga tegelemist algklassides, mitmevõistlusele läks ta üle viie-kuue aasta eest. “Esialgu, esimeses-teises klassis mängisin ainult malet, alles keskkoolis lisandus bridž,” meenutas ta.

Esimesed üheksa õppeaastat omandas Kuusk koolitarkust Kuressaare põhikoolis, keskhariduse sai ta Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Praegu õpib ja töötab Andres Kuusk Tartu ülikoolis majandusteaduskonnas. Nüüd, kus ettevalmistused MM-iks on seljataga, saab vastne maailmameister enda sõnul taas pühenduda doktoritöö “Finantskriiside nakkuslikkus” kirjutamisele. Saaremaale vanematekoju püüab mõttetegevusest lugupidav mees jõuda vähemalt kord kuus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)