Tunnis korda rikkunud õpilase väljasaatmine on lubatud, kool peab aga tagama õpilase turvalisuse.
2010. aasta septembrist kehtima hakanud põhikooli- ja gümnaasiumiseadus (§ 58 lg 3 p 7) näeb õpilaste ühe mõjutusmeetmena ette õppetunnist eemaldamise. Samas aga ei tohi aineõpetaja õpilast tunnist lihtsalt välja visata. Seadus näeb ette, et tunnist eemaldatud õpilasel on kohustus viibida talle määratud kohas ja tunni lõpuks peab õpilane saavutama nõutavad õpitulemused.
See omakorda tähendab, et kool peab tagama tingimused, et distsipliini rikkunud õpilane saaks talle seadusega pandud kohustust täita. Vastasel korral on õpilase õppetunnist eemaldamine keelatud.
Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik ütles, et juba aastati tegutseb neil õpiabi ja nõustamise ehk nn õnnetuba. “Seal on kogu koolipäeva vältel töötaja,” selgitas ta. “Ja kui aineõpetajal on tõesti vaja õpilane tunnist mingil põhjusel välja saata, suunab ta õpilase koos kaaskirja ja tööülesandega “õnnetuppa”, kus temaga siis juba edasi tegeletakse.”
Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel ütles, et õpilase õppetunnist eemaldamine on erandlik mõjutusmeede, mida kasutatakse üldiselt harva. “Oma koolis oleme sellised juhtumid lahendanud nii, et tunnist eemaldatud õpilase juures istun kas mina või on seda teinud meie sekretär,” lisas ta.
Kui on, kuhu saata, siis võib.
Pätti hoitakse nagu sitta pilpa peal. Visake see röövel ukse taha ja pigem tegelege nendega, kes õppida soovivad. Miks peab kool laiskade ja kohusetundetute lastevanemate eest nende tegemata töö ära tegema. Ja kui tõsti peab, siis arve nendele vanematele, muidu aga olgu päti ees kooli uks lukus.
Mitte ainult ei peaks tohtima tunnist välja saata, vaid lausa võiks pätti ka kõrvupidi nurka tirida ja joonlauaga vastu näppe anda. Ainult nii on neist võimalik inimesed kasvatada.
kui vanemad on sama distsiplineerimatud, siis neil on savi! kui kool ei püüa midagi selliste lastega teha kes tundi segavad, siis meil napakaid, pätte ja pudelikorjajaid tuleb aina juurde. pole mõtet kommida, istu ja mõtle enne kui klaviatuuril emotsioone välja elama hakkad. selliste laste vanemad vilistavad mingile maksmisele selle lisategevuse eest, olgu nad kas vaesed või rahakad.
totaalselt paigast ära. Euronormide juurest võiks tagasi pöörduda talupoja mõistuse juurde. Õpetaja kardab õpilast- nii ei tohiks olla.