Kuhu minna

Kuhu minna

Näide Elena Davydova tööst.

Näitus

Soneburgi kohvikus seati üles portreenäitus

Orissaare kohvikus Soneburg on 28. augustist vaatamiseks väljas Elena Davydova portreed.
Kunstnikku ennast võib pidada tähelepanuväärseks näiteks tänapäeva avatud maailma multikultuursusest – ta on sündinud 1982. aastal tšuvaši perekonnas Baškiirias, üles kasvanud ja hariduse omandanud Ukrainas ning elab 2008. aastast Eestis. Oma igapäevast leiba teenib ta vabakutselise kunstnikuna ja tunniandjana nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud kursustel.

Elena Davydova peab oma loomingus oluliseks Baškiiriast ja Ukrainast kaasa saadud inspireerivaid mälestusi: “Mind on alati ümbritsenud säravad inimesed ja rikkalikult värve.
Paigad, kus kaunis värv mõjutab inimest, kutsudes esile rõõmu, tundeküllust ja meeleolusid, mõjub see elus kui allikas, kust taas ja taas saab kehale ja vaimule kosutust ammutada. Mind vaimustab värvide mitmekesisus ja veel enam vaimustun ma inimestest. Töötades portreede kallal, saan ma selle kõik ühendada.”

Näitus jääb avatuks detsembri keskpaigani. Septembri lõpus lisandub Soneburgis eksponeeritavatele portreedele sama autori maastikuvaadete väljapanek.
Eksponeeritud taieseid on võimalik osta, soovi korral on võimalik kunstnikult ka uusi portreesid tellida.

Raul Salumäe


Teisipäev, 30. august

KINO
Divas kl 18 perefilm Härra Popperi pingviinid. Pilet 4 €.

NÄITUS
Ajamaja galeriis Heidi Pup-parti esimene fotonäitus King of the beach. Heidi Puppart oma näitusest: “Mõte selline näitus korraldada tekkis mul õigupoolest pea kuus aastat tagasi. Olin jalutamas mööda kivist rannariba kusagil Saaremaa põhjarannikul, kui üsna lühikese maa peal hakkas silma enneolematult palju mere poolt kaldale uhutud jalanõusid. Erinevas suuruses, erinevas konditsioonis, uuemaid-vanemaid, omaniku kantuid ja mere räsituid, äsja “randunuid” või siis juba maaga osaliselt üheks saanuid. Igasuguseid! Selle jalutuskäigu jooksul loendasin neid üle kümne, ja kõik erinevad. Igatahes tundusid need jalanõud mulle huvitavad ja sealt see mõte neid pildistada ja pilte teistega jagada tekkiski. Siiski läks, nagu näha, mitu aastat enne, kui see reaalselt teoks sai, aga siin see nüüd on! Ütlen kohe ära, et nendest piltidest ei tasu otsida mingit kunstilist tagamaad ega ka erilist fotograafilist šedöövrit. Mulle meeldib mööda inimtühje randu jalutada, mulle meeldisid need vanad kossid, õigem oleks vist öelda “ranna kuningad”, mulle meeldis neid pildistada ja nüüd tahan ma lihtsalt neid leide oma piltide vahendusel teiega jagada.”

Kolmapäev, 31. august

KINO
Divas kl 18 perefilm Härra Popperi pingviinid. Pilet 4 €.

SPORT
Kuressaare Linnastaadionil kl 18 Eesti karikas jalgpallis. Kl 18 kohtuvad FC Kuressaare ja JK Welco elekter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)