Eesti küsib luba soojustada saastekvootide rahaga ka eramaju (3)

Eesti valitsus küsib Luksemburgilt luba eramajade soojustamiseks saastekvoodi tasuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Majandusministeeriumi nõunik Maria Värton sõitis eile Luxembourg’i, et saada nõusolek peale korterelamute ka eramajade energiasäästu toetamiseks saastekvootide müügist teenitud rahaga.
Eesti müüs eelmisel aastal Luksemburgile saastekvooti 30 miljoni euro väärtuses, kohustudes teenitud rahaga toetama korterelamute soojapidavamaks muutmist. Tänavu juuniks oli toetust kasutanud 115 maja kogusummas 2,8 miljoni euro eest.

Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 2012. aasta 30. november.
Ministeeriumi hinnangul võimaldab toetuste kasutamine eramute soojustamiseks suuremat paindlikkust võrreldes korterelamutega, kuna ei teki probleeme majasiseste kokkulepete saavutamisega. Samuti on võimalik tõhusamalt kasutada taastuvenergia tootmiseks soetatavate seadmete toetust, sest paljud eramajad ei sõltu kaugküttevõrgust ja võivad toetuste abil kergemini kasutusele võtta taastuvenergia seadmeid.

Eestis on umbes 166 000 eramut, millest 70% on ehitatud enne 1970. aastat. Toetuse eesmärk eramajade puhul on majandusministeeriumi kinnitusel sama, mis korterelamutegi puhul – energiasääst ja taastuvenergia lahenduste kasutuselevõtt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)