Kipsadi-kõpsadi kooliteele (2)

Kipsadi-kõpsadi kooliteele

VÄIKESE KOOLI SUUR KLASS: Seda, et pisikese Pihtla kooli esimesse klassi seab ühel ilusal tarkusepäeval sammud seitse last, ei uskunud paar aastat tagasi õieti keegi. Nüüd ollakse aga maakonna arvestuses täiesti arvestatav klass. Just sellised nad siis on – (vasakult) Robin Malk, Laura Loomet, Andra Õisnurm, õpetaja Tiia Rihvk, Rebecca Reial, Hilda Marie Loel ja Marek Nahkur. Pildilt on puudu Raimond Metsmaker. Foto: Egon Ligi

Pihtla kooli 1. klass üllatab oma suurusega.

Väikeses Pihtla koolis oli juba nädal enne tarkusepäeva ärevust tunda. Seda enam et olime koolimajja palunud tulla tänavustel esimesse klassi minejatel.
Oh seda jällenägemisrõõmu, oh seda väärikust – tuleb ju siinkohal mainida, et kõik seitse last, kes 1. septembril Pihtlas koolipinki istuvad, on vanad tuttavad lasteaiapäevilt ja käinud koolimajas lasteaias koos mitu-setu aastat.

Olgu algatuseks öeldud, et kui veel paar aastat tagasi võis nii mõnigi suur inimene kahelda, kas ikka on mõistlik nii pisikest kooli (maakonna ainus algkool!) pidada, siis nüüd, mil Pihtla kooli 1. klass teeb oma suurusega (seitse last!) silmad ette nii mõnelegi naabervallale, hoiavad kahtlejad suud kenasti kinni ning on pidanud meelt muutma. Tõsi, kanged tõukajad sel ülesmäge teel olid lapsevanemad, kes hakkasid nõudma, et kolmanda klassi kõrval tuleb taas avada ka neljas klass. Et vallavalitsus seda soovi kuulas (kevadel lõpetasid Pihtlas taas neljandikud), ei tekkinud ühelgi emal-isal, kelle laps oli Pihtlas kevadel veel koolieelik, kõhklust, kus laps kooliteed alustab.

“Eks me oleme seda ise ka uskunud, et teeme õiget asja,” tunnistas kooli direktor Elna Õunpuu. Tema on ikka olnud seda meelt, et esmalt peab endal olema usku asjasse, mida teed. Nii ongi sellest ajast, mil Pihtla koolist sai lasteaed-algkool (2005), koolilaste arv lausa mitmekordistunud. Alustati ju kuus aastat tagasi vaid viie õpilasega (kolme klassi peale), tänavu sügiseks kirjutatakse aga välja juba 16 õpilaspiletit, neist 7 esimesse klassi minejatele.

Seda lugu loe edasi laupäevasest Saarte Häälest. Lehes on avaldatud ka nimekirjad maakonnas kooliteed alustavatest lastest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 153 korda, sh täna 1)