TeateTants Saare maakonnas – ülilahe, vägev, super! (6)

TeateTants Saare maakonnas – ülilahe, vägev, super!

TEATETANTS JÕUDIS SAARE MAAKONDA: Muhu naisrühm Tokkroes tantsis teatekulbi Saare maakonda. Esiplaanil Anne Auväärt ja Maris Tamm.
KALMER SAAR

Neljapäeval kümme minutit enne südaööd võttis Muhu naisrühm Tokkroes teatekulbi läänlastelt üle ja tõi TeateTantsu Lõõtsmoorikute pillilugude saatel kesköise praamiga Saare maakonda.

“Kõik on ülilahe. Öine tantsimine oli üliemotsionaalne ja lustlik. Mõni pole siiamaani veel maganud,” ütles Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember, kes polnud ka ise sõba silmale saanud. Ta lisas, et kuna emotsioonid on tantsijatel laes, siis on nende liikumiskiirus olnud kiirem, kui algselt planeeritud. “Me oleme pidevalt graafikust ees olnud ning tänu sellele on tekkinud meil mitu simmanit. Meil oli Muhu simman, simman Reina ja Ratla ristis ja nüüd me valmistume Angla simmaniks. Ja Triigis tuleb ka veel simman,” rääkis Krista Lember eile pärastlõunal. Samuti ei ole tantsijail tema sõnul olnud mitte ühtegi negatiivset kogemust liiklejatega. “Autojuhid lehvitavad ja tuututavad. Muhus oli kohe päris palju pealtvaatajaid ja ka mujal teeääres on ikka pealtvaatajaid olnud,” märkis Lember. “Kui me suudame Triigini vapralt vastu pidada, siis on kõik hüper-super,” sõnas ta.

Suure ja südamest tuleva tänu palus Krista Lember edastada kõikidele tantsijatele, tantsuõpetajatele, pillimeestele ja kultuuritöötajatele, kes õla alla pannud ja toetanud, et see suur vabariiklik sündmus meie maakonnas toimuma sai.

Staažikas tantsuõpetaja ja mitme tantsurühma juhendaja Anne Keerd ütles rõõmsalt, et hing on sees ja jalad on terved. “Ning ma olen üliõnnelik,” lisas ta. Tantsujuhi sõnul tunnetanud tema mingit erilist kliimat või aurat, mis tekkis. “Kui ilus see kõik oli! Mul tuli pisar silma see moment, kui me Tokkroesiga teatekulbi Läänemaalt üle võtsime,” vahendas ta emotsioone, kirjeldades, kuidas ligi 60 Läänemaa tantsijat kai peal seisis ja lehvitas. “See oli selline hingemattev hetk!”

Muhu Tokkroesi ja Valjala naisrühma tantsija Anne Auväärt lausus, et ka tema arvates on kõik olnud lihtsalt vägev. “Kui hommikul kell 8 koju jõudsin, proovisin veidi magada, ja kui ma siis tõusin, siis mul olid kõõlused nii kinni, et pidin tegema soojaveevanni, et üldse käia sain,” kirjeldas Auväärt, kes oli praktiliselt terve öö tantsinud. Algul Muhu rühmas ja siis Valjalas.

Kokku läbiti Saare maakonnas TeateTantsuga 36 rühma poolt ca 70 kilomeetrit. Kaasa tegi 456 vaprat, muhedat ja lustilist tantsijat. Saarlaste tantsida oli 19 tundi ja 45 minutit.

Eile pealelõunal jõudis teatetants Anglasse ja üheskoos peeti tuulikumäel maha üks vägev simman. Üles astusid TeateTantsu järgmise korra tantsijad ehk Valjala põhikooli ja Leisi keskkooli tantsurühmad. Noori aitasid Öieti ja Piiprellid koos pillimees Reet Lõugasega. Seejärel jõudis teatetants Triiki ning laeva tulekuni tantsisid aega parajaks naisrühmad Sõlus ja Kärla Kärg, neid saatis taas Reet Lõugas.

Suuremahulise tantsuprojekti korraldas Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts. Teatetantsu eesmärk on läbida lakkamatult tantsides ja musitseerides 15 maakonda ning ühendada sel moel Eesti rahvas. Tantsitakse lakkamatult ehk 24 tundi ööpäevas, see tähendab, et ühe rühma lõpetamisel alustab kohe teine rühm. TeateTantsu idee autor on rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi juhatuse esimees Kalev Järvela. TeateTantsu liikumine on reaalajas jälgitav www.teatetants.ee/gps . Tagasi Tallinna Raekoja platsile jõutakse pühapäeval kell 13.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 191 korda, sh täna 1)