Saaremaa lehelapsed on ühed tragimad terves Eestis (12)

Saaremaa lehelapsed on ühed tragimad terves Eestis

LEHEMÜÜGIMEESKOND: Victoria, Kevin, Alo, Marc, Roosi, Maria Vera, Karl-Hendrik, Sandra, Kaspar ja Kaspar olid neljapäeval tööl viimast päeva.
EGON LIGI

Iga neljapäeva hommikul, ja nii terve suve, on lehelapsed kogunenud postkontorisse, et kaenlasse haarata patakas värskeid ajalehti ja jaguneda siis Kuressaare tänavatele laiali.

Selle kolme kuu jooksul on tublisti tööd tehtud, sest ega muidu pole Saaremaa lehelapsed üle-eestilises arvestuses nii mõnelegi teisele linnale ära teinud. Kõige rohkem Maalehti müüs noortest saarlastest sel suvel Victoria Mürk, kelle jaoks oli lõppev suvi lehelapsena teine.

“Oma tubli tulemusega tegi ta vabariigis isegi teistele silmad ette,” ütles lehelaste tööd saarel koordineerinud Piret Kaasik. Lehti tuli Victoria müüma Kärla vallast ning samasugust tööd tegid ka tema vend ja onupoeg.

Victoria ema lisas, et eelmisel suvel ei läinud nad postkontorisse sugugi eesmärgiga tüdruk lehti müüma panna. Mindi sellepärast, et poeg oli lehelapsetööst huvitatud. “Lehtede väljajagaja ütles aga kohe, et tüdruku paneme Maalehti müüma, ja nii neist mõlemast lehelapsed saidki,” meenutas ta.

Marc Tiirik ja Kevin Tiirik, Victoria vennas ja onupoeg tunnistasid, et saarlased ostavad millegipärast Maalehte rohkem kui Ekspressi, ning kõige raskem on Marci sõnul lehe müümise juures see, kuidas valida, kellele lehte pakkuda.

“Keeruline on, kui joodikud, kes ei tundu üldse eemalt joodikud, hakkavad lihtsalt sõimama,” rääkis poiss. Samuti kipuvad mõned inimesed tänaval lehelastele kummalisi asju nähvama. Üks näiteks turtsunud vastuseks: “Ma ei oskagi lugeda!”

Piret Kaasiku sõnul käis Saaremaa erinevaist paigust Kuressaares lehelapseks sel suvel ühtekokku 16 last vanuses 8–13. Kusjuures kõige vahvamalt oskas Kaasiku sõnul lehti müüa noorim, 8-aastane Roosi Pšenitšnaja.

Eesti Ajalehed AS-i müügijuhi Sten-Olof Abrami sõnul oli Kuressaarde lehelapsi kerge leida. “Kuulutasime nii Saarte Hääles kui ka oma lehtedes ja lapsi registreerus 15–20. Tublimad üksteist pidasid lõpuni vastu,” ütles Abram.

Maalehte on Saaremaal sel aastal müüdud 160 eksemplari rohkem kui mullu ning selle poolest on Kuressaare lehelaste töö linnade pingereas 5. kohal. Eesti Ekspressi on lapsed Kuressaares aga nii edukalt müünud, et linnade pingereas ollakse 4. kohal. Ka üldarvestuses on saarlased 4. kohal.
Saarte Häälelgi oli sel suvel kaks tragi lehelast – Lukrezia Kajak ja Linell Linkmann. Nende töösuvi lõppes selleks korraks aga juba kaks nädalat tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)