Hunt hirmutas mehe puu otsa (25)

Hunt hirmutas mehe puu otsa

VÕSAVILLEM: Ohutum on hunti vaatama minna Kuressaare lossi. Foto: Egon Ligi

Möödunud kolmapäeval, kui Valjala vallas suvitav Kuressaare mees Hannes Paatma metsas seenel käis, nägi ta kahte hunti.

“Üks oli suur (ca 70 cm kõrge), teine aga hulga väiksem ja arg. Ta hakkas ulguma ja kõndis metsa. Suurem seisis aga tardunult paigal ja jõllitas mulle kollakate silmadega otsa. Mõtlesin, et äkki ründab,” kirjeldas noormees, lisades, et ta vaatas juba ringi, et äkki on kuskil mõni puu, mille otsa ronida.
“Kõik olid aga männid ning alumised oksad mädanenud ja murdunud. Mis mul siis muud üle jäi, kui selle sileda posti otsa ronida. Uskuge mind, sellise hirmuga ronib sinna igaüks, kuigi see algul võimatu näib,” rääkis Hannes, meenutades, et hoidis käte ja jalgadega puu ümbert kinni ning vaatas siis susiga puu otsast umbes viis minutit tõtt.

“Jalad ja käed hakkasid juba ära väsima, mõtlesin, et kui ta ära ei lähegi, mis siis saab. Lõpuks ikkagi läks. Olin siis veel paar minutit puu otsas, et oleks ikka kindel, et ta on läinud,” kirjeldas ta oma ehmatavat kogemust.
Hannes, kes on samas metsas koos sõpradega varemgi käinud, arvas oma sõnul metsa juba tundvat ja läks seekord üksi. Kuna seened paistsid aga rajast kaugemale jäävat, mõelnud Hannes, et läheb mõnikümmend meetrit rajast eemale, et kuhu ta ikka eksib. Lõpuks tuli tal aga end siiski eksinuks tunnistada.

“Ei leidnud teed ega kuulnud enam maanteelt ja külast kostvaid autohääli. Siis olin juba suhteliselt paanikas, sest väljas hakkas hämaraks kiskuma ka. Seeni oli aga palju ja mõtlesin, et korjan kümme minutit veel ja otsin siis tee metsast välja,” rääkis Hannes. Kui ta aga siis need viimased seened ämbrisse oli pannud ja end sirgu ajas, seisidki tema ees kaks hunti.

“Lõpuks sain siis puu otsast alla ja koju. Tohutu kergendus oli, kui metsast välja sain. Juba paari päeva pärast läksin jälle sinna metsa, aga siis liikusin juba kindlalt mööda teed ja ei mingeid kõrvalepõikeid,” lausus Hannes.
Valjala jahimeeste seltsi juhatuse esimees Kalev Päästel ütles, et ei oska seda lugu eriti kommenteerida. “Aga välistatud ei ole. Kuna ümberringi on raba, siis sealkandis võivad hundid olla küll. Omal ajal on seal üsna mitu hunti maha lastud,” lausus ta.

Keskkonnaametis on Saaremaa hundiprobleemi arutatud ja amet väljastas ka eriloa ühe hundi laskmiseks. Sel aastal on keskkonnaametile Saaremaalt teatatud enam kui 40-st huntide murtud lambast. Eestis läheb huntide roaks aastas keskmiselt 300 lammast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 168 korda, sh täna 1)