Filmitalgud jõudsid võtetega keset Uduvere heinamaad (VIDEO!)

Filmitalgud jõudsid võtetega keset Uduvere heinamaad (VIDEO!)

VAIKUST, VÕTE!: Saaremaa neiu Elisa Avik on režissöör Arbo Tammiksaarele abiks klapi löömisel ja hiljem ka filmi monteerimisel. Foto: Egon Ligi

Kinobuss tõi eile Filmitalgute raames Saaremaale grupi noori filmitegijaid, et n-ö purki saaks püütud kaadrid sellest, kuidas vaprad hiiu naised, kellest vähemalt pooled tegelikult saarlannad on, keset Uduvere heinamaad purjus jahimeestelt bussi kaaperdavad, et sellega maailmalõpu eest Hiiumaale pakku pääseda.

Pärastlõunasel ajal filmiti Uduvere väljal kaadreid sellest, kuidas filmi peategelased Mihkel ja Brenda hääletavad Ida-Virumaale Lenna kontserdile pääsemiseks bussi peale. Buss oli täis purjus jahimehi, kes lubasid noortel suurema jututa bussi siseneda. Oma korda olid samal ajal ootamas vaprad hiiu naised, kellest pooled olid tõesti Hiiumaalt pärit, kuid kolm neist näiteks hoopis Salmelt. “Kolm meist on Salme vallateatrist,” teatas punapäine Tiia.

Tema sõnul on nende ülesanne jõuda maailma lõpu vältimiseks nii kiiresti kui võimalik Hiiumaale. Kuna nende teele satuvad aga veidi vintis jahimehed oma bussiga, siis otsustataksegi buss endale võtta. “Ma polegi päris kindel, kuidas me selle bussi röövime, aga kuidagi me peame ta kätte saama ja Hiiumaale peame jõudma,” naeris Tiia. Lisaks Salme vallateatri naistele oli filmivõtetel abiks ka Saaremaa neiu Elisa Avik, kes muuhulgas on edaspidi abikäeks ka filmi monteerimisel.

Saarlased löövad huviga kaasa

“Saaremaal on väga tore olnud, kõik on väga abivalmid inimesed,” kinnitas võttepäevaga väga rahul olnud talgufilmi produtsent Gerli Veermäe. Tema sõnul on saarlased peale filmis kaasalöömise olnud suureks abiks ka stsenaariumi kirjutamisel.

Filmitalgutel vabatahtlike koordinaatori rollis olev Lili Pilt kinnitas Veermäe sõnu igati. “Saaremaalt löödi stsenaariumi kirjutamise juures kõige rohkem kaasa, sest saarlased tegid ju oma mõttetalgud pärast seda, kui me olime koolituse ära teinud,” märkis Pilt. Paljud vahvad mõtted, mis saarlased välja käisid, ei jõudnud Lili Pildi sõnul paraku siiski stsenaariumi lõppversiooni, kuid väga suur abi oli saarlastest sellele vaatamata. “Me ju küll soovitasime, et inimesed võivad kaasa lüüa ja oma mõtteid stsenaariumi osas välja käia, kuid seda, et saarlased oma mõttetalgud teevad, ei osanud oodatagi,” lisas ta.

Gerli Veermäe ütles aga, et kui nad kuu aega tagasi käisid Filmitalgute meeskonnaga maakondades võttepaiku üle vaatamas, siis olid saarlased siingi kõige agaramad sobivaid paikasid soovitama. “Inimesed tunnevad Saaremaal selle vastu väga huvi ja see on minu meelest nii tore,” sõnas Veermäe.

Tulemas suur massistseen

Saaremaal möödus filmitegijate 12. võttepäev. Ühtekokku on aga 15 võttepäeva, nii et suurem osa filmist on seega juba “purgis”. Täna ollakse juba Hiiumaal ning ees on veel ootamas sõit Tartusse ja Jõgevamaale Palamusele. “Laupäeval, kui meil on Jõgeva võte, üritame teha hästi suurt massistseeni,” avaldas Gerli Veermäe. Senise seisuga on Eestis filmitud massistseenidest suurim olnud 4500 osavõtjaga ning Veermäe avaldas salamisi lootust, et ehk õnnestub neil inimesi isegi rohkem kokku ajada.
Talgukorras valmiva rahvafilmi esilinastus toimub üle Eesti, kaasa arvatud Saaremaal, ühel ajal – 11.11.2011.

 


 

Filmi täis päev rannas ja lossipargis

Kuressaare supelranda olid eile pärastlõunast alates oodatud kõik huvilised, kes tahtsid kätt proovida animatsioonitöötoas. Seda sai teha õhtuni ja üheskoos valmistati seal jupike Filmitalgute rahvafilmi animeeritud osast.

Kuna igas maakonnas jagab Kinobuss ka tasuta filmiharidust, siis toimus Saaremaalgi filmilevi teemapäev. Meistriklassi olid oodatud osalema need, kel huvi õppida filmide näitamise korralduslikku poolt. Õhtuks oli planeeritud ka n-ö rahvaülikool, kus samuti teemaks filmilevi. Päikeseloojangul alustas aga vabaõhukino, kus tulid ettenäitamisele päeval filmitud rahvafilmi stseenid ning seejärel Mati Undi jutustusel põhinev Veiko Õunpuu film “Tühirand”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)