Turismibussid ei mahu suurürituste ajal parkima (5)

Turismibussid ei mahu suurürituste ajal parkima

Foto: Peeter Kukk

Kui Kuressaare linnas toimuvad suured üritused, olgu siis mere- või ooperipäevad, on turismibussidel raske leida parkimiskohta, rääkis toimetusele giidiametit pidav Nijole Kärner.

Tema sõnul on Kitzbergi tänaval asuv ainus linna bussiparkla rahvarohkete sündmuste ajal sõiduautosid täis ning busse ei ole seal võimalik normaalselt parkida. “Meil on kaks kohta veel, kuhu busse parkida saab, aga need on kaubanduskeskuste parklad ning sealt on näiteks lossi natuke pikk maa minna,” tõdes Kärner, kelle arvates peaks keegi ametimees Kitzbergi tänava parklal aeg-ajalt silma peal hoidma, et seal kord majas oleks. “Kui tänavu suvel enam ei jõua, ehk muutub siis järgmisel aastal midagi,” avaldas ta lootust.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri ütles Saarte Häälele kommentaariks, et siiani ei ole keegi busside parkimisprobleemiga linnavalitsuse poole pöördunud. “Kitzbergi tänava parkla on mõeldud nii bussidele kui ka sõiduautodele ja paremaks parkimiskorralduseks on seal maha joonitud parkimiskohad,” rääkis Saluri.

Ta lisas, et hea tava on, et inimene pargib oma auto ikka sõiduki mõõtudele vastavate joonte vahele, mitte ei säti end bussi parkimiskohale. Loomulikult on Saluri sõnul kahetsusväärne, kui autojuhid neist reeglitest kinni ei pea. Kahjuks kõike aga kontrollida ei jõuta ning eraldi liiklusjärelevalvet parklas ei tehta.
“Samas ei ole ükski bussijuht ega -firma linnavalitsust ka informeerinud, et seal parkimisega probleeme oleks,” märkis pressiesindaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)