Saaremaa kõigi gümnaasiumide tulemused küünivad üle riigi keskmise (13)

Saaremaa kõigi gümnaasiumide tulemused küünivad üle riigi keskmise

 

Tänavused riigieksamite kokkuvõtted näitavad, et kõik Saaremaa neli keskharidust andvat päevase õppega kooli saavutasid riigi keskmistest näitajatest paremaid tulemusi. Maakonna koolidest oli parim Saaremaa ühisgümnaasium, koolide üleriigilises pingereas kerkis mullusega võrreldes aga kõige enam Leisi keskkool.

Saaremaa ühisgümnaasiumis oli üheksa õppeaine keskmine eksamitulemus 72,92 punkti, Kuressaare gümnaasiumis oli see näitaja 66,32. Eestis tervikuna oli üheksa aine keskmine hinne 63,41 punkti.
Orissaare gümnaasiumi puhul tuleb aluseks võtta seitsme aine keskmine eksamitulemus ja Leisi keskkooli puhul kuue õppeaine keskmine hinne. Ka neil kahel koolil on need arvud kõrgemad kui vastavad näitajad Eestis tervikuna (vt joonist).

Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro ütles, et läbi aastate on SÜG-is riigieksamite keskmine hinne jäänud vahemikku 68–69 punkti. “Sel aastal on tulemus aga üle seitsmekümne,” lausus ta. “Esmapilgul võib vist küll öelda, et tänavu lõpetas meil mõnevõrra tugevam lend.”
Samas rõhutas Aro, et erinevatel aastatel on eksamitööde raskusastmed erinevad. See tähendab aga, et selgema ja täpsema pildi saamiseks tuleks võrrelda ka erinevate aastate keskmisi eksamitulemusi ja ka eksami sooritanud õpilaste arvu.

“Hiljuti tutvusin PISA 2009. aasta testi järeldustega. Ühe aspektina on seal ära märgitud, et tuleks mõelda, miks ikkagi on testi tulemused paremad Tallinnas, Tartus ja saartel,” rääkis Aro. “Juba see näitab, et kõikjal Saaremaal antakse korralikku koolitust ja et hea hariduse saamiseks ei pea ilmtingimata kuskile suurlinna kolima. Ja eks sedasama kinnita ka riigieksamite tänavused tulemused.”

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin väljendas samuti rahulolu tänavuste riigieksamite tulemuste üle. “Üldiselt oleme eksamitulemustega rahul, meile olid need üpriski ootuspärased,” lausus ta ja lisas, et juba aastaid on neile eriti suurt heameelt valmistanud inglise keele riigieksami tulemused.
Iseloomustades aga eksamitulemusi Saare maakonnas tervikuna, märkis Erin: “Nende alusel võib vist küll öelda, et Saaremaa on koht, kus tasub olla ja elada. Kes ikka õppida soovib, selle jaoks on siin häid võimalusi palju.”

Kõige enam tõusis Leisi kool

Nagu möödunud aastal, nii on ka tänavu koolide üleriigilises pingereas Saaremaa koolidest kõige paremal, 25. positsioonil Saaremaa ühisgümnaasium. Mullu oli SÜG riigieksami tulemuste alusel 29. kohal.
Mullusega võrreldes kerkis koolide pingereas aga kõige enam Leisi keskkool: kui 2010. aastal oli Leisi kool 104., siis tänavu 74. kohal, möödudes isegi Kuressaare gümnaasiumist. Kuressaare gümnaasium oli tänavuses pingereas 76. kohal (mullu 90.) ja Orissaare gümnaasium 99. kohal (möödunud aastal 92.).
Kokku on koolide üleriigilises pingereas 241 gümnaasiumi ja keskkooli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)