Mustjala vallamaja põlengu asi pandigi kalevi alla (4)

Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Priit Heinsoo saatis 2. augustil endisele Mustjala vallavolikogu liikmele Meinhard Pahapillile vabandustega kirja, milles annab teada, et kohtuvälise menetlejana on Lääne-Eesti päästekeskus viinud läbi väärteomenetluse üldmenetluse korras. “Nimetatud väärteomenetlus lõpetati 1. märtsil 2011, kuna seadus, mis nägi antud teo eest ette karistuse, oli vahepeal kehtetuks tunnistatud.”

8. mail 2009 teatati häirekeskusele tulekahjust Mustjala alevikus – vallamaja teisel korrusel põlesid tugitool, kolm tavalist tooli ja neli ruutmeetrit vaheseina. Ametliku info kohaselt sai tuld kustutama ja mööblit päästma läinud vallaametnik Ilmar Pungar kätele põletushaavu ja vajas arstiabi.

13. mai Oma Saares kinnitas vallavanem Kalle Kolter, et õnnetuse uurimiseks moodustatakse vallavalitsuse komisjon. Vallavanem lükkas ühtlasi ümber külajutud, justkui oleks vallamajas tol õhtul pidu peetud, ning palus inimestel oodata ametliku juurdluse lõppemist. “Kolteri sõnul oli tulekahju puhkemise ajal majas vaid üks vallatöötaja, kes õnnetuse avastas ning tuld ka kustutama asus, saades ise põletushaavu,” kirjutas Oma Saar.

Heinsoo sõnul on tulekahjust möödunud üle kahe aasta, mistõttu on ka oletatava väärteo aegumistähtaeg tänaseks möödunud. Seega ei ole õiguslikult enam kedagi võimalik väärteomenetluse raames karistada tulekahju põhjustamise eest. Siseministeerium ei usu ka, et menetlust oleks toimetatud ebakorrektselt või et olulised tõendid oleks jäetud tähelepanuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)