Kaarma öölaulupeo finaaliks oli suur ilutulestik

Kaarma öölaulupeo finaaliks oli suur ilutulestik

LAULGE KAASA: Väikemees Hugo Sarapuu etteaste oli meeliülendav. Foto: Aare Laine

Eesti taasiseseisvumispäeva tähistamiseks korraldatavad Kaarma öölaulupidu ja kirikukontsert on publikumagnet mitte ainult Kaarma valla elanikele, vaid muusikahuvilistele kogu maakonnast ja mujaltki.

Seekordsel klassikalise muusika kontserdil kirikus esines Ooper-Kvartett koosseisus Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola) ja Mati Leibak (tšello).

Õhtuhämaruses süüdati kirikuaeda viiva jalgraja ääres küünlad. Iidse pühakoja seina äärde sätitud laululavale prožektorite valgusvihku astusid peo peakorraldaja ja konferansjee Rein Orni kutsel kõigepealt Saaremaa meeskoori SÜM lauljad. Mari Ausmehe dirigeerimisel juhatasid saarlased peo isamaaliste lauludega sisse.

Tänavusele öölaulupeole tõi külakosti Rakvere meeskoor oma dirigentide Olaf Lepsi ja Aime Rahulaga. Koori solist Juhan Kangur võitis kuulajate südamed oma meeldiva tämbri ja sobiliku repertuaariga. Nooruslikku särtsu andsid peole Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi koorid Mari Ausmehe juhatusel.
Öölaulupeo lõpulaulude esitamiseks jagus laululaval ruumi kõikide kooride jaoks. Publikki laulis püsti seistes kaasa. Nii lauljate kui ka publiku jaoks lisas ülevust suur ilutulestik, mis kujunes laulupeo võimsaks finaaliks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)