Aleksander Sünteri pereansambel esitleb esimest albumit (1)

Aleksander Sünteri pereansambel esitleb esimest albumit

Foto: erakogu

Sel reedel esitleb Sünterite pere Orissaare vallas Kavandi külas Villa Uueelu puhkemajas oma esimest plaati “Alguse Valguses”. Plaadi 14 lugu on salvestatud Eestimaa kirikutes toimunud kontsertidel. Näiteks kaks lugu on salvestatud Muhu kirikus.

“Alguse Valguses on paik, kus inimhinged tõeliselt kohtuvad. Alles seal muutub omavaheline suhtlemine läbi ühise loomise võimalikuks,” põhjendas Saaremaalt Hindu külast pärit muusik ja pereisa Aleksander Sünter (fotol) ehk Sünteri Sass plaadi väljaandmise mõtet. Plaadi nimiloo “Alguse Valguses” sündi inspireeris oma imeliste päikesetõusude ja loojangutega pere praeguse kodukoha lähedal Viljandimaal Suure-Jaani vallas Kurnuvere külas asuv Kurnuvere järve mägi.

“Plaadi väljaandmise idee küpses koos vajadusega jagada seda inspiratsiooni ja tänutunnet, mida loodus ja elu laulude loomiseks andsid. Selle läbi olen senisest enam kogenud, kui võimas jõud on perekond ja kui võimas keel on muusika,” ütles Sünter. Ta meenutas, et tema laulud hakkasid sündima hetkest, kui õpetaja Jure Biechonski Tartus talle ütles, et tead, Sass, ega enne sa oma tervisemuredest ei pääse, kui sa hakkad tegema seda, milleks sind siia ilma kutsutud on – hakkad jagama inimestega seda sõnumit, neid laule, mis tulevad sinu enda sügavamast sisimast.

“Nii ongi sündinud need laulud tunnetest, mida loodus, pere, rõõmud, sisemised vastuolud või leidmised minus esile kutsunud on. Ja senised esinemised nende lauludega on näidanud, et lisaks minule leiavad inimeseks ja iseendaks olemise väge ka kuulajad. Mul on olnud suur au aidata inimestel seda iseendast üles leida,” rääkis Sünter. Küsimusele, kas plaadile “Alguse Valgus” on millalgi ka järg tulemas, vastas Sünter jaatavalt. “Praegu oleme plaaninud, et katsume jõuluks uue kava kokku panna. Eks siis saab uueks aastaks lindistamise mõtteid pidada,” sõnas ta.

Pereisa Aleksandri ja pereema Tiina kõrval osalevad ansamblis 8-aastane Hiie-Helena, kuuene Liisa-Katariina ja 4-aastane pesamuna Olev Mattias Sünter. Esitatakse pereisa enda loodud hingelaule ja kauneid palu maailmamuusika klassikast, pärimusmuusikast ja pisipere repertuaarist. Reedel kell 18 algavale kontserdile on oodatud kõik. Eelkõige aga, rõhutas Sünter, pakub see kontsert olulise elamuse inimestele, kes on siin elus samuti seda “miskit” otsimas. Sissepääsuks on vaba annetus ja kohapeal on võimalik ka plaat osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)