Töötu võttis võõralt kontolt 2000 eurot (3)

Kuressaare kohtumajas tunnistati süüdi 60-aastane Ivo, kes võttis võõrast pangakaarti ebaseaduslikult kasutades teise inimese pangakontolt välja 2100 eurot, millest suurem osa on omanikule tänaseni tagastamata. “Sada eurot andsin tagasi,” ütles Ivo kohtus. Kuidas ta ülejäänud raha tagastada suudab, ei osanud mees aga arvata.

“Loodan, et saan ikka eelpensionile,” ütles Ivo kohtus, lisades, et on paberid juba sisse andnud ning ka kannatanuga kokku leppinud.
Süüdistuse järgi kasutas varem kriminaalkorras karistamata Ivo tänavu märtsis teise inimese pangakaarti lausa kuuel korral, võttes nelja päeva jooksul sularahaautomaadist välja kokku 2100 eurot. 18. märtsil võttis ta Orissaares pangaautomaadist 200 eurot, samal päeval Muhust 300 eurot.

19. märtsil võttis Ivo Liiva kaupluse sularahaautomaadist 400 eurot ning sõitis seejärel Kuressaarde, kus võttis sama inimese arvelt veel 200 eurot. Kahel järgneval päeval võttis Ivo nii Kuressaares kui ka Muhus sularahaautomaatidest kokku 1000 eurot. Tänaseks on ta kannatanule tagastanud vaid 100 eurot.
Kohus tunnistas Ivo süüdi ja mõistis talle kuue kuu pikkuse vangistuse, tingimisi 18-kuulise katseajaga. Lisaks tuleb mehel tasuda menetluskulud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)