Lugeja kiri: Väikesed heateod toovad naeratuse Lümanda lasteaia laste nägudele

Lugeja kiri: Väikesed heateod toovad naeratuse Lümanda lasteaia laste nägudele

RÕÕMUS LAUL: Lasteaialapsed esitavad “Karu-Kati laulu”. Foto: erakogu

Lümanda lasteaia mänguväljaku atraktsioonid on suures osas pärit lasteaia ehitamise ajast ehk 1969. aastast ja on vaatamata hoolitsevale käele tänapäevaks lootusetult vananenud. Seetõttu otsustas lasteaia hoolekogu koostöös lasteaia töötajate ja lapsevanematega korraldada heategevusõhtu, millega soovisime koguda raha lasteaia mänguväljaku uuendamiseks.

6. augusti õhtupoolikul toimuski ilmataadi vingerpussidele vaatamata Lümanda lasteaia õuel üks tore heategevuslik üritus kogu perele. Õhtu jooksul said lapsed meisterdada käepaelu ja kavandada just oma maitse järgi ümber realiseerimiskeskuse antud T-särgid.

Lastele maaliti ka vahvad näod pähe. Vaatamiseks-paitamiseks (ja julgemad võisid ka selga istuda) oli Ratsukievari talust kohale toodud kaks kaks hobust. Õnne sai proovida loteriis, kus iga loos võitis. Kotilaadalt võisid soovijad osta endale uue koti. Kohvikus pakuti lapsevanemate valmistatud soolaseid ja magusaid suupisteid ning suitsulesta, lisaks oli müügil jäätis, mille andis meile Premia. Arhiivinurgast olid välja toodud lasteaia albumid, mida vaadates nii mõnigi külaline end pildilt ära tundis. Kõik külalised ja eriti väikesed esinejad said suu magusaks teha Kalevi kommidega.

Kui külalised olid juba natuke jõudnud ringi vaadata ja lapsed meisterdada, algas kontsert. Avasõnade järel esitasid lasteaia lapsed meie oma muusikaõpetaja Ülle Reinsoo kirjutatud “Karu-Kati laulu” ehk lasteaia hümni. Seejärel astus lavale Teele Viira koos kitarrisaatja Mart Varesega, hiljem ühinesid nendega Keete ja Teisi. Koos laulsid nad oma lasteaiaajast pärit laule. Seejärel esinesid jälle lasteaialapsed ning õhtu lõpetasid Andres ja Elin Ots oma laulude ja lugudega.

Heategevusõhtu läbiviimisel olid meile suureks abiks toredad lapsevanemad, kes ei pidanud paljuks kohvikus müümiseks midagi maitsvat valmistada ning õhtu jooksul abistada, kus abikätt vajati. Tänusõnad lähevad kõigile küpsetajatele ja teile, Terje, Katrin, Teisi, Maret, Anneli, Lilian, Triin, Raivo ja Mart.

Muidugi olid õhtu korraldamisel igatpidi abiks lasteaia töötajad. Täname Salmet, Saimat, Kairitit, Annet, Maret, Malvit ja Mallet.
Lisaks lapsevanematele ja lasteaia töötajatele oli veel palju toredaid abivalmis inimesi, ilma kelleta me seda toredat üritust poleks saanud teha. Meie suur-suur tänu kuulub kontserdil esinenutele – Mart Varesele, Teele ja Keete Viirale ning Andres ja Elin Otsale. Samuti täname õhtujuhti Tiina Niiti, helitehnik Ain Randa, Maris ja Liis Seppa, klaverisaatja Merike Olo ja loteriimüüja Maria Maastikku.

Oma panuse õhtu kordaminekuks andsid ka Saarte Hääl ja Kadi raadio, Mardi talu, OÜ A-Orbu, OÜ Mert, Lümanda kultuurimaja ja Lümanda põhikool.
Heategevusõhtu korraldustoimkonda kuulusid peale allakirjutanute veel Salme, Karin, Lilian, Kaja, Raivo ja Mart. Aitäh teile, tegime ära suure töö!
Tänu kohaletulnud inimestele ja veel mõnele lahkele annetajale on meil praeguseks koos natuke üle tuhande euro. Loodetavasti saab sellest üritusest Lümanda suvede tore traditsioon. Ja mitte ainult selleks, et raha koguda, vaid ka selleks, et inimesed saaksid taas oma vanasse lasteaeda tulla ja oma lapsepõlve meenutada.

Kätlin Kallas
lasteaia hoolekogu nimel
Anne Tšernovitski
lasteaia juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)