Lihtne küsimus: Kas päästekomandode kokkutõmbamine puudutab ka Saaremaad? (1)

Vastab Viola Murd, päästeameti avalike suhete büroo juhataja.
Hetkel analüüsitakse olukorda ja otsitakse lahendusi, kuidas võimalikult paljudele elanikele piiratud eelarve juures võimalikult head teenust pakkuda.

On kriteeriumid, mille alusel analüüse tehakse, ehk vaatluse all on komandod, kus puudub elupäästevõimekus, piirkonnas elab vähem kui 5000 elanikku ning lähim riiklik komando asub vähem kui 30-minutilise kohalejõudmise kauguses.

Reageerimisaeg on muidugi alati suhteline, see sõltub ka teistest piirkonna samaaegsetest päästejuhtumitest ja ilmast, mis võivad sihtkohta jõudmist raskendada ja seetõttu kuluvat aega pikendada.
Hetkel on riiklikke päästekomandosid kokku 83, kellest 16-l ei ole olnud elupäästevõimekust ka varem, käesoleval aastal on neile lisandunud 27 komandot, kus elupäästevõimekus ajutiselt puudub, 40 komandol on elupäästevõimekus tagatud aasta ringi. Väiksemad komandod on ajutiselt ka sootuks suletud olnud.

Analüüsi eesmärk on välja töötada plaan, kuidas tagada olemasoleva eelarvega võimalikult suurele hulgale Eesti elanikkonnast võimalikult kvaliteetne ja kiire teenus. Analüüs valmib septembris.
Päästjate arvu oluliselt vähendada ei planeerita, plaan on liita ametikohad lähedal asuva komandoga või vaadata üle töökorraldus (kodused valved).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)