Kuressaares on käimas kaks suurt arhitektuurikonkurssi

Kuressaare linnavalitsuse teisipäevasel istungil kinnitati kahe arhitektuurivõistluse tingimused. Neist ühe raames otsitakse parimat lahendust Kitsas tänav 15 kinnistule elumaja ehitamiseks ja teise raames soovitakse leida võimalus Tallinna tänav 14 asuva kortermaja esimesel korrusel olevate äripindade laiendamiseks.

Tallinna tänava äärse hoone konkursi korraldaja on ABC Saare OÜ ning sealse arhitektuurivõistluse eesmärk on saada eskiislahendus äripindade laiendusele Kuressaare vanalinna muinsuskaitsealal 1960-ndatel tüüpprojekti järgi ehitatud kauplustega elamule, mis ajastule iseloomulikult asetus tänavast tagasiastega. 

Kuna muinsuskaitselisi eesmärke silmas pidades taotletakse hoonestuse taastamist tänavajoonel, on kehtiva detailplaneeringuga ette nähtud tänava ja olemasoleva hoone vahelise riba täis ehitamine äripindade laiendamise näol esimese korruse tasandil. Konkursi võidutöö autoritega sõlmitakse linnavalitsuse andmeil leping korterelamu eel- ja põhiprojekti koostamiseks. 

Teise paralleelselt toimuva arhitektuurivõistluse korraldaja on ParvatiSurya OÜ ning selle eesmärk on saada korterelamu eskiislahendus Kitsas 15 kinnistule Kuressaare lossipargi vahetus läheduses. Sellegi konkursi võidutöö autoritega sõlmitakse leping korterelamu eel- ja põhiprojekti koostamiseks.

Mõlema konkursi tingimused avalikustatakse Kuressaare linnavalitsuse kodulehel alates tänasest.
Võistlustööde esitamise tähtaeg on Kitsa tänava kinnistu puhul 26. september ja Tallinna 14 hoonel 3. oktoober. Võitjad kuulutatakse välja 30. septembril ja 7. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)