Eemu tuulik läheb Muhu vallale

Muhu vallavolikogu otsustas nõustuda Saaremaa muusemi pakkumisega ja võtta Eemu tuulik valla omandisse. Eilsel istungil andis vallavolikogu nõusoleku tuuliku võõrandamisprotsessi algatamiseks.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et tegu on riigi nägemusega ja ettepaneku Eemu tuuliku võõrandamiseks tegi vallale Saaremaa muuseum.
“Kuna tegemist on ikkagi märgilise tähtsusega kultuuriajaloolise objektiga, siis andis vallavolikogu nõusoleku alustada Eemu tuuliku tasuta võõrandamist Muhu vallale,” lausus vallavanem.
Varem oli vallavalitsusele soovitanud Eemu tuulik võõrandada ka Muhu muuseum. “Arvan, et tegemist on väga olulise objektiga, mis peaks kuuluma vallale,” ütles Muhu muuseumi direktor Lea Kuldsepp.

Küsimusele, mida kavatseb vald Eemu tuulikuga peale hakata, vastas Raido Liitmäe, et praegu on sellest veel vara rääkida. “Kaalumisel on kolm varianti: kas anda see rendile, anda see Muhu muusemi käsutusse või hoopiski luua tuuliku haldamiseks valla osalusega mittetulundusühing,” rääkis vallavanem. “Praegu on turismihooaeg lõppemas, pealegi võtab võõrandamisprotsess omajagu aega, mis tähendab, et probleemi lahendamiseks meil aega veel on.”

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa on varem Saarte Hääle öelnud, et pärast Angla tuulikumäe kompleksi avamist ei ole mõttekas pidada Eemu tuulikut ülal riiklikest vahenditest.
“Juhul kui vald meie pakkumisest huvitatud ei ole, tuleks kaaluda Eemu tuuliku teisi võõrandamise võimalusi,” lisas ta.


Eemu tuulik

* Muhu saarel Linnuse küla Eemu talu väravas asuv pukktuulik on üks vähestest töökorras ja töötavatest tuuleveskitest Eestis. Alates 1980. aasta maist on tuulik huvilistele avatud Saaremaa muuseumi filiaalina.
* Ehkki peaaegu minetanud oma majandusliku tähtsuse, on Eemu pukktuulik jäänud Saare maakonna üldtunnustatud sümboliks ja maastikupildi rikastajaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)