Sugulased loodavad taastada Otil tulekahjus hävinud maja (3)

Sugulased loodavad taastada Otil tulekahjus hävinud maja

ÕNNETU: Ilmar istub nukralt oma põlenud maja kõrval. Pärast tulekahju asus mees elama lauta. Fotod: Evely Aavik, erakogu

Augusti alguses tuleõnnetuses kodu kaotanud Oti küla mees Ilmar elab praegu maja kõrvalhoones ning tema sugulased loodavad põlenud hoone taastada või vähemalt niipalju kohendada, et Ilmaril talveks soe ulualune oleks.

“Praegu elab ta lauda eeskojas, kus katus laseb vett läbi ning tuul puhub ka sisse,” rääkis Ilmari vennanaine Liina Saarte Häälele, lisades, et maja taastamine ei olegi nende jaoks esmatähtis, vaid kõigepealt tuleb Ilmarile sobilikud elamistingimused korraldada ning alles seejärel saab hakata maja taastamise peale mõtlema.

Liina sõnul võis maja tõesti suitsust põlema minna, just nii nagu Ilmar ütles, kuid samas märkis ta, et voodis pole Ilmar enne suitsu teinud. Liina arvates võis mehevennal ka haigushoog peale tulla ning põlev suits võis just sel ajal tal käest pudeneda. Suitsuandur oli majas täiesti olemas ning see voodile pikali vajunud Ilmari üles ärataski.

Liina sõnul elab Ilmar õnnetust hirmus raskesti üle. Tol hommikul oli ta majas üksi. Raskelt haigestunud ema elab ajutiselt kortermajas, kus teisel pojal on tema eest parem hoolitseda.
Sõbrad on juba lubanud ka jõudumööda aidata, kes kividega, kes muu ehitusmaterjaliga, ning oma õla paneb alla ka vald.
“Saaks talveks inimese ulualla,” avaldas Liina lootust, lisades, et maja on vaja natuke kõpitseda ka seetõttu, et keegi ei tea, kui kaua on haigel emal ajutises üürikorteris võimalik elada.

Tules hävisid pererahva mööbel, riided, dokumendid ja ka ehitusmaterjal, mida kõrvalkrundile maja ehitav poeg tasapisi kogunud oli.
Pöide vallavanema Jüri Linde sõnul inimesed abita kohe kindlasti ei jää. “Eks me mingi lahenduse ikka leiame,” ütles vallavanem. Ta lisas, et poodidesse on üles pandud korjanduskastid ning kõik, kes aidata tahavad, võivad ühendust võtta ka vallavalitsusega telefonil 45 21 172.


Mis juhtus?

Päästjatele tuli 5. augustil kell 8.46 teade, et Pöide vallas Oti külas on elumajas tulekahju. Kui päästeautod kohale jõudsid, oli leek juba katusest väljas. Tegemist oli 5 x 8 m suuruse ühekorruselise palkmajaga. Pool majast hävis täielikult, teine pool sai tugevaid kuumakahjustusi ning maja ei ole enam elamiskõlblik. Öösel kella nelja ajal oli hooletu suitsetamise tagajärjel süttinud voodimadrats, peremees kustutas põlengu ise ära ja päästjaid kohale ei kutsunud. Hommikul süttis madrats uuesti ja tuli levis kogu hoones.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)