Nuudi talu järelkasv panustab Olustvere põllukoolile

Nuudi talu järelkasv panustab Olustvere põllukoolile

TULEVIKUMEHED: Tanel ja Karl Kirst (paremal) õpivad Olustveres tarkusi, mis lubavad talunikust isa Kaido Kirstu viljasaagid üle lüüa. Foto: Egon Ligi

Saaremaa ühe tuntuma põllumehe Kaido Kirstu teinegi poeg jätkab haridusteed Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis.

Sel kevadel Valjala põhikooli lõpetanud Karl Kirst järgis möödunud sügisel Viljandimaale õppima läinud vanema venna Taneli eeskuju ja viis paberid samuti Olustverre.
Isatalus Kõriskal kõva praktika saanud Karl Kirst ütles, et soovib uuest koolist saada põllumehe kutseks palju uusi teadmisi. Vend Tanelil Olustveres külas käinud tulevane põllumees on tähele pannud, et selles koolis on väga korralik tehnikapark ja tugev praktikabaas.

Möödunud sügisel esmakursuslasena Olustvere kooli künnivõistlustel esindanud Nuudi talu vanem poeg Tanel Kirst on esimese kooliaastaga Viljandimaal rahul. Eriti oluliseks peab ta neid teadmisi, mis võimaldavad paremini ära kasutada mullaviljakust ja tõsta saagikust. Ka õhkkond on koolis sõbralik, sest valdavalt õpivad Olustveres tulevased põllumehed, kel on ühised huvid ja arusaamad ning kindel siht silme ees. “Need, kes niisama tulid ringi vaatama, need on praeguseks välja langenud,” rääkis Tanel.

Sel aastal õpib Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis põllumajanduse erialal viis saarlast: esmakursuslane Karl Kirst, teisel kursusel Liisi Kakko, Ander Kald ja Tanel Kirst, kolmandal kursusel Martin Kuris ja neljandal kursusel Taavo Preiler.
Viljandi maakonnaleht Sakala kirjutas, et sel aastal rõõmustab Olustvere kool põllumajanduse eriala edukuse üle: sisseastumisavalduste arv küünib seal viiekümneni ning plaanis on ühe õpperühma asemel avada kaks. Olustvere kooli õppeosakonna sekretär Helme Uusen märkis, et viimasel paaril aastal on soovijaid olnud mujaltki kui Viljandimaalt. Näiteks Hiiumaalt tuli sel aastal Olustverre neli noormeest.

Uuseni ütlemist mööda hakkab põllumajandus taas au sisse tõusma. “Tubli kodune talu toob õppima,” on ta öelnud Sakalale, märkides, et enamasti on õpilasteks perepojad, kellel on oma majapidamine. Oma roll on õppesekretäri arvates ka põllumajanduses pakutavatel toetustel, sest need innustavad täiskasvanuidki juurde õppima.
Helme Uuseni sõnul jätkub ka sel aastal koolis traditsioon, et noorte tublide poiste kõrval on õppima tulnud paar kaunist pikkade valgete patsidega tüdrukut, kes lõppkokkuvõttes teenivad ära suure tunnustuse ja on vaat et tublimad ja usinamad kui poisid.

Orissaare vallas elav Liisi Kakko ütles, et tema otsustas Olustvere kooli kasuks, kuna kodukohas on palju põllumehi ja tema vanaema Viivi Köster peab piimakarja. Liisi sõnul kavatseb ta ka oma tuleviku piimatootmisega siduda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)