Novalux kolib Saaremaalt ära (35)

Kuressaare külje all asuvas Auriga kaubanduskeskuses suleb paari kuu pärast jäädavalt uksed majapidamis-, tehnika-, koolikaupu, mänguasju ja köögitarbeid müüv kauplus Novalux.

Novalux AS-i juhatuse liige Margo Pruunlep ütles Saarte Häälele, et hetkeseisuga on Aurigas asuva Novaluxi viimane lahtiolekupäev klientidele 15. oktoober. Ühelegi uuele pinnale kauplus kolida ei kavatse. “Novalux lahkub Saaremaalt,” kinnitas Pruunlep, lisades, et kaupluse sulgemise põhjuseks on rendilepingu lõppemine.

Müüvad poe tühjaks

Selle nädala algusest on Novaluxis käimas ka suur soodusmüük “15 kuni 60% odavam”, mis kestab Auriga Novaluxis kuni kaupluse sulgemiseni oktoobri keskel. “Eesmärk on pood tühjaks müüa,” sõnas Margo Pruunlep.
Enne Auriga keskusse kolimist tegutses Novalux Kuressaare südalinnas asuvas Ferrumis, kust lahkuti 2009. aasta veebruari algul. Ferrumis tegi Novalux tööstuskaupade müügiga algust aga alates keskuse avamisest 2002. aastal.

Auriga keskuse omanik, ML Halduse OÜ juhataja Maidu Lempu kinnitas samuti, et Novaluxi minemakolimise taga on lepingu lõppemine. “Lepingu uuesti sõlmimise osas me kokkuleppele ei jõudnud ja sellest tulenevalt nad sulgevadki oktoobris oma uksed,” ütles Lempu Saarte Häälele. Kes sügisel tühjaks jäävale pinnale kolib, pole keskuse omaniku sõnul veel otsustatud. “Selles osas meil läbirääkimised uute rentnikega juba käivad, aga praegu on veel vara öelda, kes või mis sinna täpselt tuleb,” nentis ta.

Tulevik toob uusi kauplusi

Maidu Lempu kinnitas, et üsna peagi võib Auriga keskuses oodata päris mitme uue poe avamist. “Tühjasid pindasid meil ju hetkel on ja nende osas käivad läbirääkimised väga aktiivselt. Turg iseenesest on elavnenud ja vabade pindade kohta päritakse aktiivselt,” lausus ta. Paljude pärijate plaanid on aga pigem tuleva aastaga seotud, möönis Lempu. “Osal on järgmise aasta eelarvetesse sisse planeeritud igasugused laienemised, nii et eks sellest tulenevalt hakkab seda informatsiooni meie poolt lähikuudel ka rohkem tulema,” kinnitas ta.

Sel kevadel uue tulijana Auriga keskuse esimesel korrusel uksed avanud aasiapärane söögikoht Monk on keskuse klientide poolt näiteks väga hästi vastu võetud. “Tagasisidest, mis minuni on jõudnud nii klientidelt kui ka üürniku enda käest, tundub, et mõlemad pooled on tõesti rahul,” märkis Maidu Lempu. “Kui omanik ise kohapeal aktiivselt toimetab, siis elu näitab, et asi liigub ikka edasi ka.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 203 korda, sh täna 1)