Lugeja kiri: Saaremaa koer esimest korda agility kõrgeimas klassis

13. augustil toimus Tallinnas koerteklubi A-koer agility-võistlus. Kohtunik oli rootslane Marianne Fernström. Võistles ka kaks Saaremaa võistluspaari.

Agility-võistlusel oli kolm klassi: algajate klass A1, keskmise raskusega võistlusklass A2 ning kõrgeim ja raskeim klass A3. Igasse klassi oli plaanitud kaks agility-rada ja üks hüpperada. A1 radadel jooksis Marika Samlik koeraga Fiona, kelle parimaks tulemuseks jäi neljas koht.
A2 radadel võistles Monika Põld koeraga Mortimer. Esimesel hüpperajal saavutati neljas koht, agility-rada lõpetati teise kohaga (ja 5 trahvisekundiga ühe tõkkepulga mahaajamise eest), kolmanda raja tulemuseks oli aga nulli rada (ehk raja veatu läbimine), mis annab nüüdsest sellele võistluspaarile õiguse osaleda A3-s ehk kõrgeimas agility-klassis.

Mortimer on esimene koer, kes hakkas Saaremaal agility’ga tegelema, seda aastal 2008. Samas tegeleti ka teiste spordialade – nii kuulekuskoolituse kui ka sõnakuulelikkusega. Kuulekuskoolituses jõudis Mortimer kõrgeimasse klassi 2009. aasta suvel. Sõnakuulelikkuses on ta praegu AVA-klassis, kuid peagi saab ilmselt ka VÕITJA-klassi uks avatud.
2009. aasta suveks suutis Mortimer joosta piisavalt puhtaid radu, et saada õigus osaleda A2-s. Kuna A2-st A3-e üleminek saab toimuda vaid juhul, kui koeral on kolm 0 rada ehk ühegi veata rada, siis jäi ta A2-klassi küllaltki pikaks. Ikka kukkus mõni pulk või sai mõni kontakt üle hüpatud – agility’s on väga lihtne saada nii vigu kui ka disklaffe.

13. augusti võistlusteks oli Mortimeril puhtaid radu kaks – seega oli vaja vaid üht puhast tulemust. Ja see tuligi. Kui kahel esimesel rajal oli kukkunud üks pulk, oli juba kahtlane, et koer kolmanda raja suudab nii läbi joosta, et ületab kõik tõkked puhtalt (rajal oli 12 tõket kõrgusega 60 cm), ent kõigi kaasaelajate suureks rõõmuks see siiski õnnestus ja nii on Mortimerist saanud esimene ja ainus koer Saaremaal, kes edaspidi võistleb agility A3-klassis.

Saarlaste Agilityklubi surub siinkohal tugevalt Morti käppa ja soovib lõbusaid radu kõigile oma treenijatele.

Saarlaste Agilityklubi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)