Lugeja küsib

Soovin kasutada mulle ette nähtud 6 päeva lapsepuhkust, tööandja väitel saan seda teha ainult tööpäevadel, mitte 6 päeva järjest. Kas tööandjal on õigus?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Kiiver:
Töölepingu seaduse § 54 lõike 2 kohaselt antakse isapuhkus, lapsepuhkus ja tasustamata lapsepuhkus töötaja tööpäevades. Töötaja tööpäev on iga päev, mil töötaja tööülesandeid täidab, sõltumata selle pikkusest.

Lihtsustatuna on perepuhkuste andmise kontekstis tööpäev kalendripäev, mil töötaja tööülesandeid täidab. Kuna töötajad võivad töötada väga erineva graafiku alusel, võib ühe töötaja tööpäev olla 8-tunnine, teisel aga 2- või 24-tunnine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)